Turbonawilżanie jak zastrzyk młodości

Nasza cera niczego tak bardzo nie potrzebuje, jak dużej porcji wilgoci. Jej dostarczanie to podstawa odmładzającej pielęgnacji.

Dobrze nawilżający krem to podstawa pielęgnacji
Dobrze nawilżający krem to podstawa pielęgnacji123RF/PICSEL

Każdego dnia ze skóry odparowuje od 400 do 700 ml wody. Jeśli więcej jej "ucieka", niż jest dostarczane, oznacza to, że bariera ochronna naskórka jest nieszczelna. Wtedy w dotyku czujemy szorstkość, w lustrze widzimy więcej zmarszczek i nawet najlepszy podkład nas postarza. Na odwodnienie skóry najczęściej pracujemy same, zapominając o stosowaniu kremów nawilżających. Wydaje nam się bowiem, że krem dla cery dojrzałej powinien... skupić się na napinaniu skóry. Tymczasem cerę należy przede wszystkim nawilżać, bez względu na jej rodzaj i porę roku.

Ważne jest nie tylko dostarczenie jej odpowiedniej porcji wilgoci, ale przede wszystkim zabezpieczenie przed wysychaniem. Naskórek skutecznie uszczelniają nowoczesne preparaty bogate w odżywcze składniki, tzw. nawilżacze, które zapobiegają parowaniu wody. W efekcie jest ona zatrzymywana w głębszych warstwach skóry. Dzięki temu cera zachowuje miękkość i aksamitną gładkość. Kupując więc krem lub serum, zwracaj uwagę, czy ma on także działanie nawilżające.

Raz na 1-2 miesiące warto też poddać się zabiegom intensywnie nawilżającym w gabinecie kosmetycznym. Polecamy zwłaszcza jonoforezę (1 zabieg kosztuje ok. 70 zł). Wykorzystując prąd galwaniczny wprowadza się substancje nawilżające głęboko w skórę właściwą. Zabieg działa też kojąco i regenerująco na skórę.

Supertrio, czyli składniki, które musi zawierać idealny krem nawilżający

Substancje nawilżające, które występują w skórze, a które tracimy z wiekiem. W kremie szukaj więc ceramidów, lecytyny, kwasu hialuronowego, mocznika.
Bogate w wit. C i E aktywne wyciągi i olejki z roślin (np. rokitnika,alg, orzechów). To antyoksydanty,które chronią skórę przed utratą wody.

Substancje poprawiające komunikację międzykomórkową, np. retinol, peptydy, niacynamid. Składniki te pełnią funkcję naprawczą i potrafią związać wodę w komórkach.

Naj
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas