Wmasuj w skórę po goleniu. Nogi i bikini będą gładkie jak aksamit

Po depilacji i goleniu nasza skóra może być podrażniona i zaczerwieniona. Niestety, jeśli wykonamy te zabiegi w nieprawidłowy sposób, dodatkowym problemem mogą okazać się wrastające włoski. Na szczęście istnieją skuteczne metody, które mogą złagodzić te nieprzyjemne dolegliwości. Jednym z takich rozwiązań jest tania maść z apteki z alantoiną. Jakie korzyści przynosi jej stosowanie?

Jak złagodzić podrażnienia po goleniu lub depilacji?
Jak złagodzić podrażnienia po goleniu lub depilacji? 123RF/PICSEL

Czym jest alantoina i jakie ma zastosowanie?

Alantoina to organiczny związek chemiczny występujący naturalnie w korzeniach roślin strączkowych, takich jak soja, soczewica, ciecierzyca, fasola i lucerna. Tworzy się w wyniku procesów metabolicznych zachodzących z udziałem bakterii brodawkowych. Jednakże, rośliny strączkowe nie są jedynym źródłem alantoiny. Związek ten jest również produkowany przez mięczaki, gady i niektóre ssaki, podczas rozkładu kwasu moczowego. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom alantoina od wieków znalazła zastosowanie w medycynie, a obecnie jest również powszechnie wykorzystywana w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym.

Alantoina jest kluczowym składnikiem w wielu produktach, takich jak:

  • maści i kremy do pielęgnacji skóry,
  • preparaty do leczenia chorób skórnych, w tym owrzodzeń, odleżyn, otarć i odparzeń,
  • kosmetyki.

Alantoina - właściwości. Tę wszechstronną maść kupisz w aptece za kilka złotych

Alantoina to niezwykle ceniony składnik, który znalazł swoje zastosowanie w wielu preparatach przeznaczonych do pielęgnacji wrażliwej skóry. Charakteryzuje się właściwościami:

  • łagodzącymi,
  • regenerującymi,
  • kojące,
  • złuszczające,
  • rozjaśniające,
  • nawilżające,
  • wygładzające.

Alantoina jest bardzo bezpieczna i może być stosowana zarówno przez kobiety w ciąży, jak i noworodki. To także częsty składnik kremów przeznaczonych dla alergików.

Maść z alantoiną nie tylko nawilża skórę, ale również wspomaga regenerację naskórka oraz działa przeciwzapalnie. Te właściwości sprawiają, że jest to idealny kosmetyk do pielęgnacji skóry po depilacji. Co więcej, maść można stosować nie tylko po depilacji, ale także przed nią, co pomaga w złuszczaniu martwego naskórka i przygotowaniu skóry do zabiegu. Dzięki temu skóra staje się gładsza.

Maść z alantoiną jest powszechnie dostępna w aptekach oraz sklepach i kosztuje zaledwie kilka złotych.

Maść z alantoiną znajdziemy w każdej aptece
Maść z alantoiną znajdziemy w każdej aptece123RF/PICSEL

Alantoina na zmarszczki i trądzik. Oto jakie korzyści przyniesie dla naszej skóry

Maść z alantoiną ma szerokie zastosowanie. Jej regularne stosowanie może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i wyglądu naszej skóry. Nie każdy wie, że alantoina ma również działanie przeciwstarzeniowe oraz wspomagające walkę z trądzikiem.

Z wiekiem nasza skóra naturalnie traci elastyczność, a zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne. Alantoina wspiera produkcję kolagenu i pomaga w regeneracji komórek skóry, co przyczynia się do zmniejszenia widoczności oznak starzenia. Dzięki właściwościom nawilżającym i złuszczającym alantoina pomaga również w wyrównywaniu kolorytu skóry i ochronie przed uszkodzeniami.

Alantoina jest także stosowana w produktach przeznaczonych do pielęgnacji skóry ze skłonnością do trądziku. Choć nie ma jednoznacznych dowodów na to, że zapobiega wypryskom, jej właściwości nawilżające mogą pomóc w stabilizacji produkcji sebum. Nadmierne wydzielanie sebum często prowadzi do zaostrzenia zmian trądzikowych, a odpowiednie nawilżenie skóry może pomóc w łagodzeniu tego problemu.

Odmładzająca, napinająca skórę maseczka do twarzyInteria DIY
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas