Reklama

Reklama

Woda perfumowana possess od Oriflame

Ponadczasowy, hipnotyzujący, uwodzicielski - nowy zapach Possess od Oriflame to połączenie orzeźwiającej słodyczy z kuszącym ylang ylang, który działa zniewalająco na zmysły

Zapach inspirowany legendą kleopatry

W czasach, gdy władzę sprawowali mężczyźni, Kleopatra rządziła jednym z największych państw świata antycznego. Ta niezwykła kobieta zawsze zdobywała to, czego chciała. Nie tylko uniezależniła swój kraj od potęgi Rzymu, ale też rozkochała w sobie jego dwóch najpotężniejszych dowódców - Juliusza Cezara i Marka Antoniusza. Żaden mężczyzna nie był w stanie oprzeć się jej urokowi.

Za legendarną siłą uwodzenia Kleopatry stoi pewien sekret. Królowa Egiptu poznała moc mitycznego zapachu, który pomógł jej w uwodzeniu mężnych. Kleopatra otaczała się wonią kwiatów ylang ylang - egzotycznej rośliny uznawanej za afrodyzjak od niepamiętnych czasów.

Reklama

Chcąc odtworzyć tę uwodzicielską esencję Oriflame stworzyło nową wodę perfumowaną Possess z olejkiem ylang ylang.

Kusząca kompozycja

Possess należy do luksusowej rodziny zapachów szyprowych. Od pierwszych chwil zapach uwalnia jasne, owocowo-kwiatowe nuty:  soczystego ananasa, delikatnej frezji, połączone z orzeźwiającym grejpfrutem. Nuty serca są wyczuwalne po 60 minutach, jest to kompozycja kwiatowo-owocowych akordów z wyraźną dominacją zmysłowego ylang ylang,  z kusząco słodkimi malinami i wykwintnymi kwiatami pomarańczy. Na nuty bazy składa się ciepłe drzewo sandałowe ze Sri Lanki, cenna paczula oraz wanilia  z Madagaskaru.

Kwiat ylang ylang

Głównym składnikiem perfum jest wyjątkowy kwiat ylang ylang - ikona światowego perfumiarstwa, nazywany "kwiatem kwiatów". Tradycyjnie zmysłowy olejek z kwiatów ylang ylang od wieków używany był jako silny afrodyzjak. Kwiat ylang ylang zawiera w swym składzie związki chemiczne o podobnych właściwościach jak feromony. Nic więc dziwnego, że jego esencja potrafi rozbudzić zmysły i przyciągać uwagę przedstawicieli płci męskiej.

W zapachu Possess został użyty najwyższej jakości olejek ilangowy z Komorów, wysp na Oceanie Indyjskim - zwanych także "wyspami perfumowymi". Chociaż ylang ylang uprawia się głównie na Filipinach, to odmiana z Komorów jest bardziej drogocenna i wyjątkowa. Tradycja uprawy tych wyjątkowych roślin przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Delikatne kwiaty ylang ylang są ręcznie zbierane z należytą pieczołowitością. Aby pozyskać kilogram tej urzekającej zmysły esencji potrzebne jest aż 400 kilogramów kwiatów.

Kreatorki zapachu

Twórczyniami zapachu Possess są dwie światowej sławy kreatorki perfum z Francji: Dora Baghriche-Arnaud i Daphné Bugey. Stworzyły one zapachy dla światowych marek jak: Kenzo, Issey Miyake, Thierry Mugler, Hugo Boss, Max Mara, DSquared2, Versace. Ich założeniem było odtworzyć zapach, którym Kleopatra uwiodła Marka Antoniusza - intensywnie zmysłowy i kusząco kobiecy. Ponad 80 składników i prawie 300 prób było potrzebnych aby odkryć idealne połączenie między dziką zmysłowość i nieodpartą elegancję tego zapachu. Tworząc te perfumy kreatorki czerpały inspirację z początków perfumiarstwa, kiedy to zapachy były czymś wyjątkowym wręcz mistycznym, przypisywano im nadprzyrodzone właściwości.

Kwiat ylang ylang to jeden z najpiękniejszych dzikich kwiatów. To nie tylko silny afrodyzjak, ale również wyjątkowo luksusowy składnik w perfumiarstwie o najwyższej jakości. - podkreślają kreatorki.

Zapach zamknięty jest w przepięknym flakonie ozdobionym wysokiej klasy elementami biżuteryjnymi zaczerpniętymi z ostatnich pokazów mody, a jednocześnie nawiązującymi do starożytności.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama