Wystarczy 5 minut dziennie. Ten prosty domowy zabieg ujędrni i odmłodzi skórę

Cellulit jest zmorą wielu kobiet, niezależnie od wieku, rozmiaru, czy sylwetki. Na szczęście istnieją tanie i skuteczne domowe sposoby na walkę z grudkowatą i pomarszczoną skórą. Jednym z nich jest szczotkowanie ciała na sucho. Wystarczy 5 minut dziennie, a zauważysz efekty.

Szczotkowanie ciała na sucho to świetny i tani sposób na pozbycie się cellulitu
Szczotkowanie ciała na sucho to świetny i tani sposób na pozbycie się cellulitu123RF/PICSEL

Szybki i tani sposób na jędrną skórę. Zyskał popularność na całym świecie

Jednym z najskuteczniejszych, a zarazem niedrogich, domowych sposobów na poprawę jędrności skóry jest szczotkowanie ciała na sucho. Zabieg ten, którego tradycja wywodzi się z medycyny ajurwedyjskiej stosowanej w krajach Dalekiego Wschodu, zyskuje coraz większą popularność wśród kobiet na całym świecie.

Szczotkowanie na sucho polega na masażu skóry za pomocą szczotki z naturalnego włosia, bez użycia jakichkolwiek kosmetyków. Zabieg ten usuwa martwe komórki skóry, pobudza krążenie krwi i limfy, oraz widocznie poprawia jędrność skóry. Jest to połączenie klasycznego masażu z formą peelingu manualnego, które sprawia, że skóra staje się gładka, jędrna i odmłodzona, a ciało zrelaksowane i rozluźnione.

Jak prawidłowo szczotkować ciało na sucho? Regularność to podstawa

Szczotkowanie ciała powinniśmy przeprowadzić w pozycji stojącej, rozpoczynając od jego dolnych partii i kierując się ku górze.

Nogi i uda należy szczotkować, stosując umiarkowany nacisk i wykonując długie i delikatne ruchy. Warto najpierw wykonać kilka długich pociągnięć, a następnie wyszczotkować całe nogi okrężnymi ruchami.

Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na brzuch. Zaczynając od biodra, należy wykonywać regularne ruchy ku wewnątrz, a następnie, przykładając szczotkę do pępka w dół i z powrotem do góry.

Każdą partię ciała masujemy przez około 1 minutę, a całe ciało można szczotkować nie dłużej niż 5 minut. Aby wzmocnić efekt zabiegu, po takim masażu warto skorzystać z prysznica, stosując naprzemiennie zimny i ciepły strumień wody.

Szczotkowanie ciała na sucho może przynieść znakomite rezultaty, jednak kluczowe jest zachowanie regularności. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się gładsza, a codzienne wykonywanie masażu przez 14 dni może znacząco poprawić jędrność naszego ciała.

Regularne szczotkowanie ciała szybko przynosi efekty
Regularne szczotkowanie ciała szybko przynosi efekty 123RF/PICSEL

Zobacz również: Obowiązkowe w diecie po świętach. Łatwiej zrzucisz tłuszczyk i boczki

Możliwe podrażnienia skóry. Oto kto nie powinien szczotkować ciała

Musimy jednak pamiętać, że szczotkowanie ciała na sucho, może prowadzić do powstania podrażnień skóry. Z tego powodu niektórzy powinni zrezygnować z tego zabiegu. Są to w szczególności osoby z:

  • atopowym lub łojotokowym zapaleniem skóry,
  • skórą naczynkową,
  • różnego rodzaju podrażnieniami,
  • stanami zapalnymi skóry.

W przypadku wątpliwości zawsze warto skonsultować się z kosmetologiem lub dermatologiem.

Co jeszcze wpływa na jędrność skóry? Badacze są zgodni

Na kondycję i jędrność skóry wpływają różnorodne czynniki. Są to m.in.: geny, styl życia, dieta, a także aktywność fizyczna. Bardzo ważną rolę odgrywa również prawidłowe nawodnienie, o którym często zapominamy.

Według danych udostępnionych na stronie medicover.pl, regularne picie litra dobrej jakości wody mineralnej przez 42 dni może zwiększyć nawilżenie naszej skóry nawet o 14 proc. Przekłada się to nie tylko na zdrowy wygląd naszej cery, ale także na jędrność i elastyczność skóry.

„Ewa gotuje”: Sałatka jajeczna z ogórkiemPolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas