Reklama

10 produktów na płaski brzuch

Możemy ćwiczyć nieustannie, ale nigdy nie będziemy mieć wyćwiczonego, płaskiego brzucha, jeśli nie zachowamy odpowiedniej diety. By pozbyć się tłuszczyku z okolic brzucha i wzmocnić jego mięśnie, potrzebujemy błonnika, który zapewnia uczucie sytości przez długi czas, białka, które pomaga budować mięśnie, i mnóstwo witamin i minerałów wspomagających funkcjonowanie naszego organizmu. Jednak samo jedzenie nie wystarczy, by uzyskać wyćwiczony brzuch. Nadal będziemy musieli wykonywać ćwiczenia cardio, by spalić tkankę tłuszczową i ćwiczenia siłowe, by wyrzeźbić mięśnie brzucha. Żeby wspomóc ten proces, w naszym menu powinno znaleźć się 10 następujących produktów. Wraz z ciężką pracą pomogą uzyskać wyrzeźbiony brzuch.

Jabłka

Jabłko to jeden z najlepszych produktów dla naszego brzucha. Według badania opublikowanego w czasopiśmie Nutrition, jedno jabłko dziennie pozwoli uniknąć wizyt u lekarzy i zapewni szczupłą sylwetkę. Badanie dowiodło, że kobiety, które jadły trzy jabłka lub gruszki dziennie przez okres trzech miesięcy, straciły na wadze więcej niż kobiety, które jadły inne zdrowe przekąski. Ponadto jabłka pomagają w walce z rakiem i obniżają poziom cholesterolu.

Jogurt grecki

Jogurt również pomaga osiągnąć płaski brzuch. Zawiera on znacznie więcej białka niż zwykły jogurt, a więc przyczyni się do budowy mięśni. Jest również źródłem probiotyków, które utrzymują przewód pokarmowy w dobrej kondycji oraz zapobiegają wzdęciom i zaparciom.

Reklama

Łosoś

Kolejnym świetnym produktem na płaski brzuch jest łosoś. Zarówno on, jak i inne tłuste ryby (np. makrela lub tuńczyk), pomogą w dążeniu do zabójczego brzucha. Ze względu na wysoką zawartość tłuszczów omega-3, tłuste ryby mogą przyspieszyć metabolizm, co pomoże spalić więcej tkanki tłuszczowej. Ponadto badania pokazują, że ludzie, którzy jedzą dużo ryb i owoców morza, mają stabilny poziom glukozy we krwi. Dzięki temu jesteśmy dłużej syci po posiłku.

Orzechy

Co zaskakujące, orzechy również znalazły się na naszej liście produktów pomagających uzyskać płaski brzuch. Są świetnym źródłem białka potrzebnego do budowy mięśni, więc stanowią doskonałą przekąskę w trakcie odchudzania. Wystarczy garść orzechów, by zaspokoić głód na inne produkty. Są również bogate w witaminy i mikroelementy, dlatego poleca się je w wielu dietach.

Quinoa

Dodanie nasion quinoa do naszej diety wzbogaci ją o proteiny i błonnik. Ten produkt o wybitnych walorach prozdrowotnych ma wiele zastosowań. Możemy go dodawać do śniadania, lunchu, a nawet do deserów. Pół kubka nasion quinoa zawiera jedenaście gramów białka i pięć gramów błonnika, a także sporo magnezu i żelaza. Jeśli nigdy nie próbowaliście nasion quinoa, to konsystencją przypominają coś pomiędzy ryżem a kuskusem i mają lekko orzechowy posmak.

Jagody

Jagody to kolejny produkt na płaski brzuch. Zawierają dużo błonnika i zaspokajają ochotę na słodycze. Są również dobrym źródłem antyoksydantów, które nie tylko chronią przed rakiem i pierwszymi oznakami starzenia, ale także ułatwiają przepływ krwi, dzięki czemu nasz trening może stać się efektywniejszy.

Jajka

Ludzie, którzy jedzą jajka na śniadanie, w ciągu dnia czują mniejszy głód, a więc są one doskonałe, gdy ciężko pracujemy na mięśnie brzucha. Są również świetnym źródłem białka wspomagającego budowę mięśni. Ponadto zawierają sporo aminokwasów, których organizm potrzebuje, by zbudować smukłą masę mięśniową.

Produkty pełnoziarniste

Gdy pracujemy nad brzuchem, powinniśmy unikać białego pieczywa. Zamieńmy je na pieczywo pełnoziarniste, gdyż zawiera dużo błonnika i po jego spożyciu poziom glukozy we krwi podnosi się równomiernie. Dzięki temu tkanka tłuszczowa nie będzie się odkładać w okolicy talii. Badania opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition pokazują, że ludzie będący na diecie z ograniczoną ilością kalorii i bogatej w produkty pełnoziarniste szybciej spalali tkankę tłuszczową z okolic brzucha.

Tłuszcze nienasycone

Doskonale wiemy, że produkty bogate w tłuszcze nienasycone, takie jak oliwa z oliwek, są dobre dla serca i układu krwionośnego. Ale czy wiemy, że pomagają też w utracie wagi? Ostatnie badania pokazują, że tłuszcze nienasycone pomagają stracić na wadze, nie ograniczywszy nawet liczby spożywanych kalorii.

Zielone warzywa liściaste

Listę produktów pomagających uzyskać płaski brzuch kończymy zielonymi warzywami liściastymi. Zapewniają uczucie sytości i mają mało kalorii, więc można jeść je bez obaw. Są bogate w składniki odżywcze i zapewnią nam energię w trakcie treningów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sposoby na płaski brzuch | płaski brzuch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama