Reklama

6 herbatek na zaparcie

Zaparcie jest przypadłością, która dotyka nas od czasu do czasu. Daje ona poczucie dyskomfortu, gdyż pozostawia uczucie wzdęcia. Inne objawy, które często towarzyszą zaparciu to nadkwasotę, utratę apetytu, zły oddech, bóle głowy, przybicie, trądzik oraz owrzodzenie jamy ustnej. Ten problem może być bardzo frustrujący. Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów, które z łatwością poradzą sobie z zaparciem. Oto one.

Herbata tulsi

Oprócz przeciw-utleniających właściwości, herbata ta może pomóc organizmowi złagodzić objaw zatwardzenia. Aby przygotować herbatę potrzebujesz 2 łyżek suszonych liści tulsi, trochę miodu i 1 ½ szklanki wody. Wsyp herbatę do wody i dobrze wymieszaj. Gotuj na średnim ogniu przez 10 minut , od czasu do czasu mieszając. Przecedź miksturę i dosłódź miodem do smaku. Pij ciepłą.

Herbata z winogron

Winogrona zawierają nierozpuszczalny błonnik, który pomaga jelitom usprawnić ich pracę. Aby przygotować herbatę z winogron potrzebujesz 15 winogron bez pestek oraz 1 szklankę mlek. Umieść winogrona w mleku, gotuj przez kilka minut. Napój wypij wieczorem. Środek ten świetnie sprawdza się u małych dzieci, które mają zaparcia oraz zapobiega przyszłym epizodom.

Reklama

Senes

Herbata z senesu jest bardzo dobrze znanym sposobem na zaparcia. Zawiera ona w sobie czynną substancję, która pobudza jelita. Drażnią one wyściółkę jelit, zmuszając je do pracy i przemieszczać treść jelitową. Zagotuj 100g liści herbaty i filtrowanej wodzie. Dodaj do wody 5g świeżego imbiru. Przykryj i gotuj przez 15 minut, następnie odcedź i wypij.

Herbata miętowa

Herbata miętowa pomaga poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego i pomaga zapobiegać zaparciom. Umyj kilka świeżych liści mięty. Włóż je do garnka i zalej wrzącą wodą. Zostaw do zaparzenia na 3-7 minut, w zależności od tego jak silny chcesz napar uzyskać. Można również użyć suszonych liści mięty, zagotować, odcedzić i dodać trochę miodu. Napar pij ciepły.

Herbata z goździków

Goździki znane są ze swych przeciwgrzybiczych i antybakteryjnych właściwości, a ludzie od dawna stosują je w celu złagodzenia dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Aby przygotować herbatę z goździków potrzebujesz: 2-3 goździki, szklanka wody i odrobina miodu. Zalej goździki wodą i gotuj przez 5 minut. Następnie przecedź go, dodaj miodu i wypij ciepły.

Herbata cytrynowo-imbirowa

Herbata cytrynowa z imbirem skutecznie utrzymuje odpowiedni poziom flory bakteryjnej. Do przygotowania herbaty potrzebujesz: 1 łyżeczki mielonego imbiru, 1 szklanka wody, 2 łyżki miody i 1 łyżkę soku z cytryny. Dodaj sproszkowany imbir do wody i gotuj go na średnim ogniu przez 5-10 minut. Odcedź płyn po schłodzeniu i dodaj sok z cytryny oraz miód. Miksturę pij ciepłą.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy