Reklama

6 korzyści jakie daje oczyszczanie wątroby

Twoja wątroba jest odpowiedzialna za przetwarzanie toksyn w organizmie, więc naszym pragnieniem powinno być utrzymanie jej w jak najlepszym stanie. Często jednak dieta, styl życia itd. nie ułatwia nam tego, wiec może właśnie przyszedł czas by zrekompensować Twojej wątrobie? Oprócz pozbycia się toksyn z organizmu, zyskasz jeszcze kilka pozytywnych efektów ubocznych. Sam zobacz jakich.

Szybciej schudniesz

Twoja wątroba wytwarza żółć, która pomaga rozbijać tłuszcz w Twoim układzie trawiennym. Oczyszczanie wątroby wzmaga wytwarzanie żółci, więc więcej tłuszczu zostanie rozbite, tak więc oczyszczając swoją wątrobę możesz dodatkowo schudnąć.

Wspiera układ odpornościowy

Ze względu na to, że wątroba zmniejsza ilość toksyn w organizmie, organizm nie musi tak intensywnie walczyć przeciwko nim, a energię tą w zamian wykorzystać do wzmocnienia układu immunologicznego.

Zapobiega kamieniom wątroby

Kamienie wątroby są skutkiem między innymi złej diety, która sprzyja zwiększaniu poziomu cholesterolu we krwi. Nadmiar cholesterolu sprawia, że żółć twardnieje, krystalizuje się tworząc drobne kamienie (podobnie jak w przypadku kamienie nicy nerkowej), które mogą blokować wątrobę i pęcherzyk żółciowy.

Reklama

Oczyszcza ciało z toksyn

Ponieważ wątroba neutralizuje toksyny, zamieniając je na nieszkodliwe produkty, to zazwyczaj są w niej niewielkie ilości toksyn. Na ogół nie jest to dużym problemem, lecz charakter problemu może ulec zmianie, gdy nasze ciało nagromadzi zbyt dużą ilość toksyn, wtedy potrzeba pomóc oczyścić cały organizm, by wątroba mogła odzyskać równowagę.

Dodaje energii

Wątroba oczyszcza głównie produkty, z których organizm korzysta na przykład składniki odżywcze. Kiedy w wątrobie zgromadzi się duża ilość toksyn lub kamieni, część cennym składników odżywczych nie wróci do krwiobiegu ponieważ zastaną zablokowane. Kiedy tak się dzieje, poziom energii będzie spadał, ponieważ organizm nie jest odżywiany tak jak powinien. Oczyszczając wątrobę zaopatrzysz swój organizm w większą ilość składników odżywczych co zwiększy poziom twojej energii.

Poprawia zdrowie ogólne organizmu

Pamiętaj, że oczyszczanie wątroby to nic innego jak przywrócenie jej szczytu wydajności. Zmniejszenie toksycznych związków w organizmie sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądała lepiej, zdrowiej oraz przybierze jaśniejszą barwę. Dodatkowo wzmożenie produkcji żółci pomaga w procesie odchudzania oraz kontroli poziomu cholesterolu we krwi. Wszystkie te zalety razem pozwolą Ci wyglądać i czuć się młodziej i zdrowiej !

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: oczyszczanie wątroby | wątroba
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy