7 domowych sposobów na pozbycie się opryszczki wargowej
Wirus opryszczki to jeden z najpodstępniejszych wirusów. Raz zakażona osoba nosi wirus przez całe życie. Wirus ten czeka na okazję, jaką jest osłabienie organizmu by zaatakować. Wywołana przez niego opryszczka nie jest poważną chorobą, lecz nie należy jej zaniedbywać. Poznaj kilka domowych sposobów na walkę z opryszczką.
Zwilż wacik w co najmniej 1,5% mleku i przemyj nim miejsce pojawienia się opryszczki. Nie zmywaj mleka, lecz zostaw aby zaschło. Procedurę powtarzaj co 2-3 godziny.
Korzeń lukrecji
Korzeń lukrecji to idealne lekarstwo na opryszczkę. Zetrzyj odrobinę korzenia na proszek i dodaj do ciepłej wody, tworząc papkę. Powstałą papkę nałóż na opryszczkę. Lukrecję najlepiej stosować wieczorem i wczesnym rankiem, by przed wyjściem zdążyć zmyć jej resztki.
Jeśli na twojej wardze pojawiły się pierwsze pęcherze, potraktuj je wodą utlenioną. Co 2-3 godziny przemywaj opryszczkę wacikiem zwilżonym wodą utlenioną. Dzięki niej skrócisz czas choroby i szybciej pozbędziesz się nieestetycznych pęcherzy.
Czosnek
Czosnek to również świetne remedium na opryszczkę. Jeden ząbek czosnku wyciśnij przez praskę i tak uzyskaną masę nałóż na pęcherz. Metodę należy stosować tylko w domu.
Olejek miętowy
W przeciwieństwie do czosnku olejek miętowy nie tylko świetnie wysusza i przyspiesza gojenie, ale również ładnie pachnie. Więc spokojnie możemy go używać w miejscach publicznych. Olejek stosuj trzy razy dziennie na zmienioną zapalnie skórę. To najlepsze lekarstwo na opryszczkę.
Aloes równie doskonale poradzi sobie z wirusem opryszczki. Świeżym sokiem z aloesu smaruj miejsce opryszczki. Rób to co 2 godziny. Jeśli nie chcesz wyciskać soku z liścia, po prostu przyłóż go do rany.
Lód
Może to się wydawać zbyt proste, aby było prawdziwe. W rzeczywistości lód doskonale pomaga w pierwszych objawach opryszczki. Jak tylko poczujesz, że usta są spuchnięte i swędzące, przyłóż kawałek lodu. Zmniejszy obrzęk i spowolni postęp choroby.