Reklama

Reklama

Adiponektyna - hormon osób szczupłych

Dotychczas zwykło się mówić, że ci, którzy zawsze byli szczupli, mają szybszą przemianę materii, podczas gdy metabolizm osób otyłych jest wolniejszy. Naukowcy odkryli jednak, że istnieje jeszcze jeden czynnik, który wpływa na naszą wagę. Jest nim hormon adiponektyny.

Badania wykazały, że ci, którzy nigdy nie mieli kłopotów ze zbędnymi kilogramami, mają więcej tego hormonu od pozostałych. Odpowiada on za lepsze przekształcanie spożywanego jedzenia w energię, dzięki czemu nie jest ono odkładane pod postacią tłuszczu.

Z tego powodu adiponektynę szybko okrzyknięto mianem hormonu ludzi naturalnie szczupłych. Jego zawartość w organizmie nie jest jednak nieodwracalna, można na nią wpłynąć w naturalny sposób. Jak to zrobić?

Co wpływa na hormon szczupłych?

Naukowcy odkryli naturalną substancję, która zwiększa produkcję adiponektyny - keton malinowy. Znajduje się on w malinach i odpowiada za ich aromat. Z tego powodu od dawna jest wykorzystywany w przemyśle spożywczym i kosmetycznym.

Reklama

Ostatnio substancją tą zachwycili się sportowcy, dietetycy i lekarze, ponieważ wyraźnie ułatwia ona odchudzanie. Znany amerykański lekarz dr Oz nazwał nawet keton malinowy "najsilniejszym naturalnym pogromcą tłuszczu".

Rola ketonu malinowego w odchudzaniu

Substancja ta nie tylko przyspiesza produkcję hormonu szczupłych, lecz także wpływa na enzym lipazy. Jest on odpowiedzialny za uwalnianie kwasów tłuszczowych, co z kolei przyspiesza spalanie tłuszczu odkładającego się pod postacią zbędnych kilogramów. Organizm pozbywa się ich nawet bez skomplikowanych treningów. Kiedy jednak działanie ketonu malinowego zostanie połączone z ćwiczeniami, efekty będą jeszcze bardziej widoczne.

Jak przyjmować keton malinowy?

Samo jedzenie malin nie przyczyni się jednak do zrzucenia zbędnych kilogramów. Aby keton malinowy pomógł w odchudzaniu, trzeba regularnie spożywać go w ilości co najmniej 200 mg dziennie. Tyle tej substancji znajduje się w ok. 40 kilogramach świeżych malin. Nawet jeśli ktoś spróbowałby pochłonąć tyle owoców, nadmiar cukru i tak zniweczyłby efekty diety.

Dlatego keton malinowy jest dostępny w skoncentrowanej formie naturalnego suplementu diety, który zawiera aż 300 mg ketonu. Jego działanie zostało wzmocnione ekologicznymi ekstraktami z yerba mate i gorzkiej pomarańczy. Pomagają one przyspieszyć trawienie i zmniejszyć apetyt.

INTERIA.PL/Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: maliny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy