Reklama

Reklama

Biała mąka: Jak wpływa na zdrowie?

To jak się odżywiamy, ma wpływ na nasze zdrowie. Zatem, by cieszyć się nim przez długi czas, warto zwracać uwagę na produkty, z których korzystamy. Tym razem weźmy pod lupę białą mąkę.

Czy biała mąka jest szkodliwa?

Wbrew pozorom biała mąka ma wpływ na nasze zdrowie i wcale nie jest on pozytywny. Uznaje się, że porównując szklankę cukru i szklankę mąki to właściwości odżywcze są do siebie zbliżone. Różnicę stanowi obecność glutenu w mące. 

Okazuje się, że częste i regularne spożywanie mąki pszennej może skutkować cukrzycą, a nawet otyłością.      

Biała mąka jest przede wszystkim tania i powszechnie dostępna. Ponadto często jest składnikiem wielu potraw. W związku z tym warto wiedzieć, jak wpływa na nasz organizm. 

Spożywanie białej mąki może prowadzić do zaburzenia pH organizmu i doprowadzić do jego zakwaszenia. Ponadto biała mąka ma wpływ na wzrost poziomu cukru we krwi. 

Tutaj też warto podkreślić, że może przyczynić się do przybierania na wadze. Oczywiście mowa tutaj o codziennym spożywaniu produktów na bazie mąki. 

Reklama

Dodatkowo mąka biała nie zawiera cennych wartości odżywczych, a także błonnika. Zatem spożywanie białej mąki może wiązać się z utrudnionym trawieniem.    

Czytaj więcej:

Jak zwalczyć jesienną chandrę i zapobiec chorobom?

Lęk przed seksem

Równowaga w życiu, czyli co składa się na dobrostan

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mąka | biała mąka a zdrowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy