Reklama

Ból przeniesiony - co może oznaczać?

Medyczna definicja bólu przeniesionego podaje, że wywołuje go nieprawidłowe działanie organów wewnętrznych, jednak miejsce bólu jest inne niż jego źródło. Jest rzeczą niezwykle istotną abyśmy rozumieli, jaki typ bólu przeniesionego odczuwamy i jakie ma on rzeczywiste znaczenie, ponieważ może wskazywać na poważne zaburzenia w organizmie. Oto lista przypadków bólu przeniesionego oraz wskazówki, jak go interpretować.

Ból w klatce piersiowej i lewym ramieniu

W natężeniu łagodny do intensywnego, ból w klatce piersiowej i lewym ramieniu wskazuje, że osoba, która go odczuwa ma problem z sercem. Komory serca wysyłają sygnały o problemach w formie impulsów do tych samych fragmentów rdzenia kręgowego, do którego trafiają informacje z klatki piersiowej i lewego ramienia, zatem osoba ze schorzeniami serca często odczuwa bóle w tych właśnie obszarach.

Ból ramienia i szyi

Osoba, która odczuwa ból ramienia i wyższego odcinka szyi, powinna skontaktować się z pulmonologiem, ponieważ te objawy wskazują na problemy z płucami. Jeśli dodatkowo pojawiają się zaburzenia rytmu oddychania, przewlekły ból wokół szyi i w ramieniu, doradzamy wizytę u lekarza. Ze względu na problemy z systemem oddechowym, nerw przeponowy łączący klatkę piersiową z rdzeniem wysyła impulsy i wywołuje ból.

Reklama

Masaż i delikatny ucisk wokół szyi spowoduje jego czasowe osłabienie.

Ból ramienia, szyi i poniżej prawej strony żeber

Podczas gdy problemy z płucami manifestują się bólem w przedniej części szyi, wątroba i woreczek żółciowy dają o sobie znać powodując dyskomfort w wyższych partiach ramienia i poniżej prawej strony klatki piersiowej. Jest wywoływany przez impulsy wysyłane z przepony połączonej z nerwem przeponowym. Aby zdiagnozować powód odczuwania tego bólu, konieczne są testy i badanie USG.

Ból w przedniej i tylnej części ciała

Ból tego typu wskazuje, że doświadczająca go osoba ma problemy z żołądkiem i trzustką, ale zazwyczaj pacjenci są przekonani, jego źródłem jest nieprawidłowa postawa ciała, skrzywienia kręgosłupa i siedzący trybu życia.

Przez tą złą interpretację, problemy pogłębiają się z upływem czasu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bóle pleców
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy