Brzuch, uda, piersi. 90 % kobiet się tego wstydzi

Ponad 90 proc. kobiet w wieku 18-24 jest niezadowolonych przynajmniej z jednej części swojego ciała. Jak pokazują statystyki, z wiekiem nie pozbywamy się kompleksów - aż 85 proc. kobiet w przedziale wiekowym 55-64 również wskazuje na liczne mankamenty swojej urody.

Jak wynika z raportu przeprowadzonego na zlecenie RealSelf.com popyt na zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej jest coraz większy, główną przyczyną są niezliczone kompleksy kobiet. Jak wynika z raportu, ponad 90 proc. kobiet do 24 roku życia, jest w stanie wskazać przynajmniej jedną część ciała, z której jest niezadowolona.

Reklama

Jak ujawniły same badane, najbardziej niezadowolone są ze swojego brzucha, na który wskazuje 65 proc. respondentek. W dalszej kolejności panie mają uwagi co do wyglądu swoich nóg, ud i pośladków, są również niezadowolone z kondycji ich skóry.

Jedna na pięć kobiet przyznaje, że poważnie rozważa lub planuje operację plastyczną. Największym zainteresowaniem cieszą się zabiegi estetyczne wśród kobiet w wieku 25-34. To właśnie ta grupa wiekowa najczęściej korzysta z pomocy specjalistów.

Statystyki wskazują, że zainteresowanie zabiegami estetycznymi, z wykluczeniem tych poprawiających wygląd skóry, gwałtownie spada po 45. roku życia. Respondentki przyznają, że zwyczajnie nie stać ich na poddanie się zabiegowi, obawiają się powikłań, bólu, jak również nie są pewne, co do samego efektu przeprowadzonych procedur.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje