Reklama

Co nam przyniesie ulgę w różnych chorobach?

Popularne choroby i dolegliwości nie muszą już być leczone za pomocą chemicznych substancji. Możesz wypróbować domowe sposoby, które są równie skuteczne, a które od lat stosowane były przez nasze babcie i prababcie. Z pewnością naturalne preparaty są w dzisiejszych czasach pomijane, ale może warto sobie o nich przypomnieć i zacząć je stosować?

Zmiany zwyrodnieniowe stawów, zapalenie stawów:

Wskazania wyżej wymienione dotyczą zapalenia jak i deformacji stawów. Schorzenia te są uleczalne, ból całkowicie ustępuje, a zniekształcenia zanikają. Chorzy wracają do zdrowia, pijąc rano - pół godziny przed śniadaniem i wieczorem pół godziny przed kolacją - szklankę gorącej herbaty ze skrzypu. Ponadto w ciągu dnia powinni wypijać cztery szklanki herbaty z pokrzywy. Z tych czterech szklanek herbaty bierze się po pół szklanki i dodaje się do każdej jedną łyżkę stołową ziół szwedzkich. Taką ilość pije się w dwóch porcjach jedną przed, a drugą po jedzeniu.

Reklama

Co na ból w kolanie

Chorzy mający problem z bólem w kolanie lub w innych stawach powinni robić okłady z ziół szwedzkich, trwające około cztery godziny. Powinni jednak pamiętać aby przed położeniem okładu skórę nasmarować smalcem lub maścią nagietkową, a po zabiegu przypudrować skórę, aby zapobiec jej podrażnieniu. Innym zabiegiem na bolący staw jest okład ze sprasowanego na gorąco liścia z kapusty, który przykłada się na bolące miejsce i owija ciepłym ręcznikiem. W krótkim czasie powinno przynieść ulgę. Bardzo skuteczne jest nacieranie stawów wyciągiem z żywokostu, który uśmierza ból.

Kamienie żółciowe:

Symptomem tego schorzenia są: częste odbijanie się, wymioty, gwałtowne bóle skurczowe, promieniujące od prawej okolicy żeber aż do serca, połączone z silnymi mdłościami. W tym przypadku można przeprowadzić sześciotygodniową kurację z rzodkwi, chyba że chodzi o całkowicie nierozpuszczalne kamienie. Sok z rzodkwi wyciska się w sokowirówce. Kurację rozpoczyna się od zażywania rano, na czczo 100 g soku zwiększając stopniowo w ciągu trzech tygodni dawkę do 400 g, a następnie w kolejnych trzech tygodniach stopniowo powraca się do wyjściowej ilości czyli do 100 g. Przy podrażnieniach żołądka lub jelit stosowanie soku z rzodkwi nie jest zalecane.

Inną skuteczną nalewką usuwającą kamienie oraz kolki, jest mieszanka ziołowa z biedrzeńca, bluszczu, chmielu, rzepika, mięty i piołunu każdego po 20 g.

Przepis na mieszankę ziołową

Na jeden litr wina lub moszczu jabłkowego dodaj trzy łyżki ziół i odstaw w chłodne miejsce.

Następnie całość ogrzewaj do momentu zagotowania, zdejmij z ognia i pozostaw na trzy minuty. W ciągu dnia zażywaj co godzinę jedną łyżkę przygotowanego płynu, zwykle stosuje się 8-9 razy na dzień. Ponieważ płyn powinien być zażywany na ciepło, najlepiej przechowuj go w termosie.

Zaparcia:

Im bardziej będziesz się przyzwyczajać do środków przeczyszczających, tym zaparcia będą bardziej uporczywe, a poza tym jelito wskutek ciągłego pobudzania wiotczeje.

Trzeba doprowadzić do tego, aby wypróżniania były regularne, stosując przy każdym posiłku po trzy łyżki stołowe siemienia lnianego z niewielką ilością płynu. Możesz też namoczyć na noc w zimnej wodzie figi i śliwki, rano podgrzać i zjeść przed śniadaniem. Skuteczną metodą jest również przygotowanie wieczorem jednej szklanki przegotowanej wody i schłodzonej do takiej temperatury, aby rozpuścił się w niej miód (1 łyżka stołowa), całość mieszaj i pozostaw na noc. Rano po przebudzeniu wypij. Bardzo dobre działanie przeczyszczające ma również cykoria. Pół lub cała szklanka herbatki z cykorii wypita na czczo łagodzi uporczywe zaparcia. Inną skuteczną metodą na uporczywe zaparcia jest zmiana trybu życia na codzienny ruch na świeżym powietrzu i wprowadzenie do codziennej diety warzyw, owoców i grubo mielonych ziaren zbóż.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy