Reklama

Reklama

Ćwiczenia na jędrne uda i płaski brzuch

Oszczędź na siłowni i drogim sprzęcie! Te ćwiczenia są łatwe i skuteczne!

Jędrne uda

Usiądź na brzegu krzesła. Ugnij lewą nogę i oprzyj stopę na nodze krzesła. Użyj taśmy do ćwiczeń. Złóż ją na pół, aby odnaleźć jej środek. Postaw tam prawą stopę i owiń ją obydwoma końcami taśmy.

Chwyć za nie i zachowaj odpowiednią postawę ciała: proste plecy i lekko ugięte łokcie (nie powinny zmieniać tego ułożenia podczas wykonywania ćwiczeń). Następnie uginaj i prostuj nogę. Powtórz ćwiczenie 10 razy i zmień nogę.

Kształtne łydkiStań z tyłu oparcia krzesła i rozstaw stopy na jego szerokość. Jeden koniec taśmy owiń kilkakrotnie wokół śródstopia lewej nogi i stań na nim. Drugi koniec owiń zaś wokół prawej kostki i zwiąż.

Po umocowaniu taśmy na nogach wyprostuj plecy, oprzyj ręce na oparciu i podnieś do tyłu prawą stopę tak wysoko, aby łydka ułożona była równolegle do podłogi. Po trzech sekundach opuść nogę. Powtórz ćwiczenie 10 razy i zmień nogę.

Reklama

Płaski brzuch

Rozłóż na podłodze matę lub ręcznik i usiądź na nim. Owiń łydki taśmą poniżej kolan i zwiąż ją z tyłu nóg. Połóż się na ręczniku. Ugnij nogi i postaw stopy na podłodze. Ułóż ręce wzdłuż tułowia i chwyć końce związanej taśmy.

Następnie unieś ugięte nogi, tak aby tworzyły kąt prosty. Przytrzymaj i opuść. Pamiętaj, aby podczas wykonywania ćwiczenia nie odrywać rąk od podłogi. Powtórz ćwiczenie 10 razy i zrób trzy serie.

Olivia
Dowiedz się więcej na temat: płaski brzuch | uda | brzuch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje