Reklama

Reklama

Ćwiczenia pomagają zniwelować senność

Jeśli, pomimo dobrze przespanej nocy, wciąż borykamy się z trudnościami w pracy i brakiem koncentracji, przyczyną może być brak aktywności. Specjaliści wskazują, że codzienna dawka ćwiczeń aerobowych może okazać się pomocna w zwiększeniu skupienia i koncentracji.

Badania przeprowadzone przez ekspertów z University of Texas Southwestern Medical Center wykazały, że ćwiczenia niwelują nadmierną senność. Co również, jak wskazują badacze sprzyja zwiększeniu koncentracji i efektywności w pracy.

W badaniu, opublikowanym w "Translational Psychiatry", wzięły udział również osoby cierpiące z powodu hipersomnii, czyli ciągłej senności i ciągłej potrzebie snu, mimo przespanych nocy. Jest wręcz patologiczna potrzeba snu. Osoby cierpiące z jej powodu, często czują potrzebę drzemki w ciągu dnia. Często to nieustanne zmęczenie idzie w parze z roztargnieniem, brakiem koncentracji, obniżeniem energii, trudnościami z zapamiętywaniem. Ta dolegliwość często spowodowana jest depresją.

Reklama

Badania, którym przewodził Madhukar Trivedi, wykazały, że aktywność fizyczna w znacznym stopniu niwelują czynniki, które wpływają na nieustanne poczucie senności. Jak wskazuje autor badań, wyniki badan odnoszą się nie tylko do osób cierpiących z powodu patologicznej senności - ma to również przełożenie na osoby, które cierpią w wyniku depresji.

Jest to również doskonałe remedium, dla tych, którzy nie zmagają się z hipersomnią, jednak odczuwają w ciągu dnia zmęczenie i z trudem koncentrują się na pracy. Aktywność fizyczna wspomaga proces uczenia się, zapamiętywania i koncentracji. Regularne ćwiczenia zwiększają efektywność w pracy, otwierają umysł i pobudzają kreatywne myślenie. Wysiłek fizyczny, podczas którego koncentrujemy się jedynie na pracy ciała pomaga odtworzyć mechanizmy potrzebne do pełnego skoncentrowania się podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy