Reklama

Dlaczego dzieci nie powinny jeść hot-dogów?

Powód, aby nie podawać dzieciom hot-dogów jest bardzo poważny. Naukowcy wykazali, że spożywanie przetworzonych wyrobów mięsnych prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych i może być odpowiedzialne za zachorowania na nowotwory. W samych Stanach Zjednoczonych rocznie umiera 1500 dzieci chorych na raka.

Według badań u dzieci, które spożywają 12 hot-dogów miesięcznie lub więcej, zwiększa się dzięwieciokrotnie ryzyko zachorowania białaczkę. Nie tylko dzieci powinny ograniczyć spożywanie przetworzonego mięsa, ale również kobiety w ciąży. Te same badania wykazały, że dzieci urodzone przez matki, które spożywały co najmniej jednego hot-doga tygodniowo mają zwiększone ryzyko rozwinięcia się guza mózgu. Również ojcowie, którzy spożywali hot dogi przyczyniają się do problemów zdrowotnych swoich dzieci.

To nie samo mięso jest winne, ale środki chemiczne, które są dodawane do parówek czy innych wyrobów mięsnych. Parówki, poza mięsem mechaniczne oddzielonym zawierają w swoim składzie poprawiacze smaku i konserwanty. W skład przetworzonych wyrobów mięsnych wchodzą jeszcze fosforany sodu, azotany sodu i octan sodu.

Reklama

Lekarze i badacze żywności sugerują, aby wyeliminować hot dogi z diety lub chociaż ograniczyć ich spożywanie do minimum. Naukowcy podkreślają, że osoby które spożywają 100 g produktów mięsnych dziennie są o 36% procent bardziej narażeni na zachorowanie na raka jelita grubego niż osoby, które mięsa nie spożywają.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: parówki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy