Reklama

Reklama

Dołącz do walki z koronawirusem

Takiej zbiórki jeszcze w Polsce nie było, ale i cel jest szczególny. Nic dziwnego, że odzew emocjonalny okazał się nieprawdopodobny, chociaż potrzeby wciąż rosną. Trwa ogólnoświatowa walka z nowym wirusem, a rodzime oddziały szpitalne przekształcane na zakaźne wymagają pilnego doposażenia.

Fundacji Siepomaga przedstawiać nie trzeba. Cieszy się ogromnym zaufaniem naszych rodaków, a zbierając fundusze na leczenie konkretnego dziecka czy osoby dorosłej wielokrotnie dokonywała rzeczy po ludzku niemożliwych. Milion złotych na eksperymentalną terapię zebrany w jedną dobę. Kilka milionów na najdroższy lek na świecie. Tysiące kwot mniejszych, ale przekraczających wyobraźnię i możliwości potrzebujących rodzin. Ileż razy się udawało! Jednak aby to wszystko się wydarzyło, niezbędne było wsparcie od tysięcy ludzi dobrej woli, którzy ochoczo otwierali serca i portfele.

Reklama

Ta organizacja pożytku publicznego jest dobrze znana także czytelnikom Interii, którzy nigdy nie pozostawali obojętni na publikowane apele i zaskakiwali swoją ofiarnością. Tym razem Fundacja prosząc o pomoc dla polskiej służby zdrowia, tak naprawdę pomaga nam wszystkim. Bo przecież każdy może stać się potrzebującym. Jeszcze nigdy za naszego życia żadna epidemia nie pozamykała nas w domach i nie wywarła takiego wpływu na codzienność. I któż nie chciałby już powrotu do normalności?

                                                                    WESPRZYJ ZBIÓRKĘ

W końcu się uda, musi. Nad szczepionkami przeciwko koronawirusowi, jak również nad skutecznym lekiem dla chorych, dniem i nocą pracują najtęższe umysły świata medycyny.

Natomiast aby zespoły medyków mogły tu i teraz skutecznie pomagać zarażonym, potrzebują narzędzi pracy. Również na tym najbardziej podstawowym poziomie; brakuje maseczek, kombinezonów, przyłbic ochronnych, rękawiczek jednorazowych, preparatów do dezynfekcji oraz wielu innych środków ochrony osobistej i sprzętów medycznych.

Do Fundacji nieustannie spływają dramatyczne wiadomości od pracowników polskich ośrodków medycznych, w których brakuje... wszystkiego, bo na walkę z patogenem po prostu nie były przygotowane. Siepomaga jest z nimi w stałym kontakcie. 

Jeśli placówka, w której jesteś zatrudniony również wymaga takiego wsparcia, napisz: dlaszpitali@siepomaga.pl

W momencie powstawania tego artykułu darczyńcy z całej Polski przekazali na rzecz akcji ponad trzy miliony złotych. Ta zawrotna kwota stanowi teraz być może tylko kroplę w morzu potrzeb, konieczne jest bowiem zebranie pięciu milionów - i to wyłącznie na pierwsze zamówienia.

Aktualizacja 21.03.2020, 01:13 

Zebrano już ponad 12 milionów złotych! To dużo, ale jak wiadomo, jesteśmy na początku drogi. Dlatego walczymy dalej!

Jak pomóc? Kliknij TUTAJ

Można też wysłać SMS o treści SIEPOMAGA pod numer 72365 (koszt to 2,46 zł brutto z VAT)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje