Domowe sposoby na nieprzyjemny zapach z ust, poty, katar sienny
Nie możesz poradzić sobie z wypadającymi włosami? Męczy cię katar sienny? A może masz problemy z nerkami czy bolesnym miesiączkowaniem? Odpowiedzi, jak poradzić sobie z tymi i innymi dolegliwościami znajdziesz w dalszej części artykułu. Co ważne, przedstawione metody są naturalne. Nie musisz zatem obawiać się o wpływ substancji chemicznych.
Po garści świeżych pokrzyw, liści orzecha, brzozy i dzikiego czarnego bzu oraz łodygę jaskółczego ziela, zalej zimną wodą, następnie podgrzewaj, doprowadzając do wrzenia. Pozostaw na kilka minut do naciągnięcia. Połową wywaru myj dokładnie włosy z dodatkiem mydła szarego, spłucz wodą, a drugą połową wywaru polewaj powoli włosy i pozostaw na kilka minut. Po upływie około 10 minut spłucz włosy wodą. Zabieg powtarzaj.
W katarze siennym:
Pokrzywa pomaga we wszystkich alergiach, a katar sienny jest schorzeniem alergicznym. Wtedy należy pić dziennie 2-4 szklanek herbatki z pokrzywy, dodając 3 łyżeczki ziół szwedzkich. Katar sienny powinien w krótkim czasie zniknąć.
Wymieszaj: 25 g kwiatów arniki, 50 g korzenia kozłka, 25 g mchu islandzkiego, 25 g melisy, 25 g krwawnika i 25 g szałwii. Jedną łyżeczkę ziół zalej 1/4 l wrzącej wody i pozostaw na 3 minuty do naciągnięcia. Przy zbyt silnych krwawieniach miesiączkowych pij rano pół godziny przed śniadaniem jedną szklankę herbatki. Herbatkę można pić także później, gdy krwawienia się unormują.
W nieprzyjemnym oddechu:
Przykry zapach z ust jest nieprzyjemny nie tylko dla samego siebie, lecz i dla naszego otoczenia. Przede wszystkim należy badaniem lekarskim ustalić przyczynę przykrego zapachu. Powody mogą być różne: zepsute zęby, wrzody w jamie ustnej, zapalenie migdałków, wydzielina błon śluzowych nosa, chory żołądek czy zaparcia.
Przy owrzodzeniach jamy ustnej rób płukanie ciepłą herbatką z przytulii, przy zapaleniu migdałków płuczemy herbatką z szałwii. Na zapach z ust skuteczne jest żucie nasion kopru. W przypadku zaparć wystarczy uregulować trawienie.
Według starych ksiąg ksiąg zielarskich skutecznym środkiem na poty nocne jest mieszanka ziołowa, w skład której wchodzą: po 20 g szałwii, przywrotnika i skrzypu. Zioła zaparz i pozostaw krótko do naciągnięcia. Zioła pij po jednej szklance przed śniadaniem przez dłuższy okres. Herbatka wzmacnia cały organizm i w ten sposób likwiduje nocne poty.
W zapaleniu nerek:
W tym schorzeniu skuteczna jest herbatka ze znamion kukurydzy, świeżo zebranego ziela szczawiku, jasnoty białej lub jasnoty gajowiec oraz półkąpiele ze skrzypu, a także pij mleko z rdestu ptasiego. (3-4 szklanki dziennie). Aby otrzymać takie mleko należy 1 czubatą łyżeczkę rdestu zalać 1 szklanką gotującego mleka i dobrze ciepłe pić powoli małymi łykami.
W kamicy nerkowej i w piasku moczowym:
Godnym polecenia środkiem homeopatycznym jest nalewka z pokrzywy, którą zażywaj po rozcieńczeniu. Natomiast zastosowanie półkąpieli z ziela skrzypu polnego usuwa szybko piasek w pęcherzu i kamienie nerkowe. 100 g ziół zalej na noc zimną wodą, a rano otrzymany nastój podgrzewaj i wlej do kąpieli. Kąpiel powinna trwać 20 minut. Zioła można ponownie zalać wodą i przygotować kolejną półkąpiel. Skuteczne działanie posiada picie wywaru z gotowanych obierek z ziemniaków.