Reklama

Domowe środki na pajączki na nogach

Żylaki na nogach to uciążliwy i nieestetyczny problem. W Polsce występuje u około 25 procent populacji dorosłych. Znacznie częściej występują one u kobiet niż u mężczyzn, zazwyczaj między 50. a 80. rokiem życia. Żylaki są efektem niewydolności żylnej, która charakteryzuje się odwróceniem kierunku przepływu krwi w żyłach jednego lub kilku układów kończyny dolnej. Przypadłość ta powstaje w wyniku osłabienia ściany naczyniowej lub zastawek. Główną przyczyną są zazwyczaj uwarunkowania genetyczne. Walka z żylakami jest trudna, ale można ułatwić ją sobie zmieniając styl życia i stosując lecznicze maści. Podpowiadamy kilka naturalnych środków, które ułatwią leczenie żylaków.

Objawy towarzyszące pojawieniu się żylaków

Żylaki na nodze nietrudno rozpoznać. Dojrzały żylak ma brunatno-granatowy kolor i przypomina wypukłą zmianę o krętym kształcie. Żylaki powodują specyficzny ból, który można porównać do palenia lub pieczenia. Osoba, u której pojawiły się żylaki, ma uczucie rozpierania w nogach. Ponadto, pojawiają się skurcze w mięśniach łydek. U osób, które zmagają się z niewydolnością układu żylnego, często występuje również obrzęk kostek lub całych stóp. Jak walczyć z żylakami i ulżyć sobie w dolegliwościach? Pomocne mogą okazać się naturalne sposoby.

Witamina E z oliwą

Ulgę w dolegliwościach związanych z żylakami może przynieść również maść z witaminy E i oliwy. Jej przygotowanie jest bardzo proste. Do miseczki wlewamy około 100 mililitrów oliwy i dodajemy zawartość kilku kapsułek witaminy E. Następnie wsmarowujemy maść w miejsce, gdzie występują żylaki

Reklama

Żel aloesowo-jabłkowo-marchewkowy

Ten preparat złagodzi stan zapalny i uśmierzy dolegliwości. Oto przepis.

Potrzebne składniki

- żel aloesowy – trzy łyżki

- ocet jabłkowy – 150 mililitrów

- duża marchew – dwie sztuki

Żel nakładamy na żylaki i owijamy bandażem. Po upływie 30 minut należy zmyć żel. W czasie tego czasu nogi powinny być uniesione do góry.

Szare mydło

Kolejna metoda to wcierka z szarego mydła, która również przyniesie ulgę obolałym nogom. Jak przygotować taki preparat? Należy zetrzeć szare mydło na tarce, a następnie rozpuścić w kąpieli wodnej. Kolejny krok to wymieszanie mikstury z jedną szklanką koziego mleka. Przygotowany preparat wcieramy trzy razy dziennie w miejsca zmienione chorobowo. Miksturę najlepiej przechowywać w lodówce. Kuracja powinna trwać około jeden miesiąc.

Liście paproci

Okazuje się, że również paproć może pomóc w łagodzeniu objawów towarzyszącym żylakom. Jak ją zastosować? Kilka liści paproci należy rozetrzeć w rękach tak, by puściły sok (można też użyć blendera). Do soku dodajemy odrobinę kwaśnego mleka, a następnie mieszamy całość. W przygotowanym roztworze moczymy gazę, a następnie obkładamy nią nogi.

Kompres z kapusty

Kompres z kapusty pomoże nawet w zaawansowanych stanach, na przykład, gdy pojawiają się silne bóle. Jak przygotować okład z kapusty? Należy delikatnie rozbić tłuczkiem liść kapusty tak, by puścił sok. Należy go wetrzeć w skórę zmienioną chorobowo, posypać startym mydłem, a następnie owinąć ciepłą ściereczką i pozostawić na noc.

O czym pamiętać poza stosowaniem preparatów na żylaki?

Oto, co jeszcze może pomóc nam w leczeniu żylaków.

- zdrowa dieta (powinny znaleźć się w niej: ziarna zbóż, mięso oraz orzechy, ponieważ zawierają witaminę PP, która wpływa pozytywnie na nasz układ żylny)

- regularna aktywność fizyczna (w tym stosowanie ćwiczeń przeznaczonych specjalnie dla osób, które mają problem z żylakami)

- regularny i wydajny sen

- stosowanie odpowiednio dobranych rajstop i pończoch uciskowych

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy