Reklama

Reklama

Dzięki tym radom schudniesz szybciej

Nie udało ci się już tyle diet, że zaczynasz się załamywać. Każda kolejna coraz bardziej oddala cię od celu, jakim jest zdrowa i szczupła sylwetka. Co robić, by uniknąć kolejnej porażki?

Zastanów się, ile razy próbowałaś zrzucić zbędne kilogramy? Pomimo twoich starań i wysiłku wskazówka wagi ani drgnie albo po raz kolejny pojawił się efekt jo-jo? To może naprawdę zniechęcać i sprawiać, że zaczynasz tracić wiarę w siebie.

Przede wszystkim zastanów się, dlaczego chcesz schudnąć. Być może w dzieciństwie wciąż słyszałaś od bliskich, że jesteś "pączusiem"? A może twój partner wydaje się być zafascynowany przypominającymi wieszaki modelkami? Jeśli starasz się o smukłą figurę, bo chcesz sprostać wymaganiom otaczających cię osób, to masz słabą motywację i stąd bierze się brak sukcesów. By skutecznie schudnąć, musisz sama tego chcieć!

Reklama

Jak czujesz się teraz, dokładnie w tym momencie swojego życia? Zaczynając dietę, trzeba być w dobrej formie psychicznej. To trudny czas, który wiąże się z bilansowaniem posiłków i zmianą nawyków żywieniowych. Potrzeba też dużo energii na gimnastykę. Jeśli nie będziesz wystarczająco silna psychicznie, możesz nie mieć siły, by opierać się pokusom zjedzenia czegoś tłustego lub słodkiego... a to wywoła u ciebie natychmiastowe poczucie winy.

Przed kolejną próbą zrzucenia na wadze zastanów się, co mogłabyś zmienić w swoim życiu, by poczuć się bardziej szczęśliwa? To pozwoli ci odpowiedzieć sobie na pytanie, czy "gra jest warta świeczki". Może stwierdzisz, że twoje kilogramy wcale aż tak ci nie przeszkadzają lub, że stawiasz sobie zbyt wysoką poprzeczkę. Może warto założyć sobie bardziej realny cel - mniejszą ilość kilogramów do zrzucenia w dłuższym czasie. Z pewnością pomocny będzie w tym dietetyk, który zaproponuje ci dietę idealnie dopasowaną do twoich możliwości.

Naj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy