Reklama

Graviola: Jak wpływa na zdrowie?

Graviola jest rośliną, która pochodzi z Ameryki Południowej i Środkowej. To wiecznie zielone drzewo posiada bardzo interesujące owoce. Ich sok wykazuje silne działanie prozdrowotne - zawiera witaminy i minerały, a także przeciwutleniacze, które zapobiegają rozwojowi wielu chorób. Ze względu na swoje właściwości graviola wykorzystywana jest przy produkcji leków. Niestety, pojawiają się również badania, które sugerują, że ta roślina może wspomagać leczenie chorób nowotworowych. Czy jej działanie jest skuteczne? Czy zastąpi konwencjonalne metody leczenia?

Graviola i jej niezwykła moc

Graviola jest dobrze znana wśród mieszkańców Ameryki. Największym uznaniem cieszą się jej owoce, ale medycyna naturalna czerpie również z innych części tego drzewa. Wykorzystuje się jej korę, a także liście i korzenie. Przede wszystkim graviola jest stosowana w leczeniu wielu przypadłości. Rewelacyjnie wpływa na układ pokarmowy: pomaga regulować procesy trawienne, niweluje biegunki oraz usuwa bytujące w ciele pasożyty. Napary z tej rośliny pomagają leczyć schorzenia wątrobowe, łagodzą stany zapalne stawów oraz obniżają ciśnienie tętnicze krwi.

Co można znaleźć w gravioli?

Reklama

Graviola jest bogata w witaminy z grupy B, które zapewniają zdrowy i młody wygląd skóry oraz wzmacniają strukturę żył i tętnic, a dzięki obecności witaminy C poprawia się odporność. Znaleźć w niej można również witaminy A, K oraz E, które poprawiają wzrok, oczyszczają organizm z zalegających w nim toksyn, opóźniają procesy starzenia się skóry oraz chronią układ pokarmowy. Graviola zawiera również minerały, takie jak wapń, magnez, fosfor oraz żelazo.

Siła przeciwutleniaczy

Graviola zawiera składniki, które wykazują działanie antyoksydacyjne. Najsilniejszą moc mają flawonoidy, alkaloidy oraz fenole. Niszczą wolne rodniki, które są jedną z przyczyn powstawania chorób nowotworowych, a także przyspieszają starzenie się komórek organizmu. Antyoksydanty pozwalają zachować zdrowy wygląd organizmu i chronią go przed powstawaniem wielu chorób cywilizacyjnych, takich jak udary i zawały serca, czy nawet alzheimer.

Badania nad graviolą

Wyjątkowe działanie gravioli było przedmiotem badań, które przeprowadzali naukowcy z wielu państw świata. Liczne, ale niepotwierdzone naukowo, analizy odkryły substancje, acetogeniny annonaceowe, które według niektórych badaczy, mają silny potencjał antynowotworowy. Przekonują, że ich działanie jest silniejsze niż powszechnie stosowana chemioterapia, jednak brakuje dowodów potwierdzających tę tezę. Poza tym rzekomo wykazano skuteczność działania preparatów na bazie gravioli wykazując, że leczy 12 typów raka, w tym tych, które są najczęstszą przyczyną zgonów: piersi, jelita grubego, trzustki, prostaty oraz płuc.

Graviola a leczenie raka

Badania nad skutecznością leczenia chorób nowotworowych za pomocą ekstraktów z gravioli nie są potwierdzone naukowo. Dlatego nie można wierzyć w przesłanki, że preparaty powstałe na bazie rośliny niszczą komórki nowotworowe oraz nie wywołują skutków ubocznych. Wiele osób, które cierpią z powodu zaawansowanego stadium raka i tracą nadzieję na wyleczenie, dają się nabrać na nieuczciwe sztuczki, stosowane przez oszustów. Dlatego pod żadnym pozorem nie można przerywać konwencjonalnej terapii prowadzonej pod okiem specjalistów i w zastępstwie stosować preparatów niewiadomego i niesprawdzonego pochodzenia.

Suplementacja gravioli

Preparaty na bazie gravioli mogą służyć jedynie suplementacji witamin oraz minerałów. Niestety, graviola nie może być spożywana przez każdego: zrezygnować z niej powinny osoby, które cierpią na zbyt niskie ciśnienie tętnicze krwi, a także borykające się ze schorzeniami pęcherza oraz nerek. Poza tym graviola może wchodzić w interakcję z lekami, które są przyjmowane w leczeniu cukrzycy oraz osłabiać lub wzmacniać ich działanie.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy