Reklama

Jak bezpiecznie oczyścić organizm z toksyn?

Przez lata ludzie żyli w nieskażonym spalinami i odpadami chemicznymi środowisku, jedli zdrową nieprzetworzoną żywności pełną składników odżywczych oraz pili nieskazitelnie czystą wodę wypływającą prosto z głębi ziemi. Jednak ze względu na stan zanieczyszczenia w dzisiejszym świecie, nie jest możliwe to co, kiedyś wydawało się normalne. Poziom zanieczyszczenia w wodzie i powietrzu szkodzi zarówno nam ludziom jak i uprawom roślin, owoców, zbóż oraz wszystkiego co spożywamy. Podstawowe pytanie brzmi: jak możemy bezpiecznie oczyścić swój organizm? Poniżej znajduje się kilka cennych wskazówek.

Pij dużo wody

Wypijanie od 6 do 8 szklanek wody dziennie nie tylko spowoduje, że uzupełnimy składniki odżywcze w organizmie oraz oczyścimy nerki, ale również pozbędziemy się szkodliwych substancji. Wysokość szkodliwych substancji w organizmie wzrasta kiedy jesteśmy nawet lekko odwodnieni. Dlatego warto jest pilnować ilości wypijanych szklanek wody dziennie. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu nie tylko pozbędziemy się toksyn ale również będziemy czuć się pełne energii.

Uzupełnij poziom białka

Aby wspomóc proces oczyszczania organizmu, musimy zadbać o to, aby w naszym ciele było wystarczająco dużo białka. Białko najlepiej uzyskać z produktów mięsnych, roślinnych oraz z nabiału. Połączenie świeżych owoców, warzyw i chudego mięsa będzie świetnym rozwiązaniem, aby skutecznie oczyścić organizm. Warto jest spróbować mleka migdałowego lub kokosowego, awokado oraz jagód.

Reklama

Ćwicz regularnie

Intensywny i regularny trening to świetny pomysł, aby wzmocnić organizm oraz pozbyć się toksyn. Układ pokarmowy oraz układ limfatyczny będą działać prawidłowo i pozbywać się toksyn jeśli dostarczymy im odpowiedniej ilości składników odżywczych. Natomiast podczas intensywnych ćwiczeń nasze ciało będzie wydzielać pot wraz z toksynami. Dzięki temu, w ciągu kilkunastu minut intensywnych ćwiczeń będziemy w stanie oczyścić organizm.

Dbaj o skórę

Usuwanie martwego naskórka za pomocą szczotki czy gąbki powoduje, że pobudzamy nasz układ limfatyczny. Lepszy przepływ limfy oznacza znacznie szybszą redukcje toksyn. Tak więc nawet tak prosty zabieg jak usuwanie martwego naskórka pomoże uwolnić nas od szkodliwych substancji.

Korzystaj z ciepła

Nie bez powodu wiele ludzi korzysta regularnie z sauny, łaźni parowej czy zabiegów wykonywanych za pomocą podczerwieni. Ciepło, które wnika w głąb naszej skóry pozwala skutecznie usunąć toksyny z organizmu. Toksyny uwalniane z tkanki tłuszczowej wydalane są przez mocz, kał lub pot, tak więc korzystając z sauny wydalamy je w postaci potu. Dla osób, które nie tolerują ciepła w tradycyjnej postaci mogą skorzystać z zabiegów w saunie na podczerwień.

Zmień nawyki żywieniowe

Zdrowa żywność oferuje nam odpowiednią ilość składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. Dodatkowo zdrowa żywność jest najlepszym sposobem, aby pozbyć się toksyn, bez katorżniczych ćwiczeń na siłowni, głodówki oraz sztucznych środków chemicznych. Dlatego więc, najprostsze metody takie jak zdrowa dieta są często najlepszym sposobem, aby oczyścić organizm oraz utrzymać nienaganną sylwetkę.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy