Reklama

Jak można pogłębić problem z rwą kulszową nawet o tym nie wiedząc?

W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z problemem rwy kulszowej. Rwa kulszowa jest schorzeniem zaliczanym do zespołu korzeniowych, powszechnie nazywanych korzonkami. Ból, jaki towarzyszy atakowi, najczęściej obejmuje okolice lędźwi, jednak niekiedy może dokuczać także splot nerwów w okolicy uda lub barku. Na szczęście istnieją pewne sposoby, które mogą skutecznie zapobiegać postępowi choroby i zmniejszyć dolegliwości związane z chorobą. Jednocześnie istnieje wiele niekorzystnych działań, które w rzeczywistości mogą przyczynić się do pogorszenia stanu naszego zdrowia. Oto one:

Trzymanie portfela w tylnej kieszeni spodni

Jeśli należysz do osób, które trzymają portfel w tylnej kieszeni spodni, to musisz być ostrożny. Siedząc, portfel wywołuje ucisk, który podrażnia nerw gruszkowaty. Podrażnienie to powoduje ból, które odbija się właśnie na rwie kulszowej.

Wysokie obcasy

Kobiety, które uwielbiają chodzić na wysokich obcasach, powinny wiedzieć, że na własne życzenie mogą doprowadzić do urazu. Nie ważne czy są to buty na koturnie czy na szpilce, wysiłek jaki towarzyszy staraniu utrzymania odpowiedniej postawy jest na tyle duży, że może bez problemu wywołać dolegliwości związane z rwą kulszową.

Reklama

Otyłość

Nie trzeba wiele się zastanawiać, aby stwierdzić, że otyłość jest jedną z przyczyn bólu związanego z rwą kulszową. Dzieje się tak dlatego, że dodatkowy ciężar kładzie dodatkowy nacisk na rwę, która daje nam do zrozumienia, że jest przeciążona. Jeśli więc masz problemy z rwą kulszową i nadwagę, warto zadbać o swoje zdrowie i spróbować odżywiać się zdrowo.

Ciasne ubrania

Innym czynnikiem, który może powodować problemy z rwą kulszową jest ubieranie zbyt ciasnych ubrań. Wiele osób doświadczyło tego, że od zbyt ciasnej bielizny lub zbyt ciasnych dżinsów dostały nagłego ataku rwy kulszowej. Jednym ze sposobów, które pozwolą uniknąć ataku, jest zrezygnowanie z noszenia ciasnej bielizny, a wybranie wygodnych, bawełnianych majtek.

Stres

Kolejnym czynnikiem, który może przyczynić się do niespodziewanego ataku rwy kulszowej jest stres. Niektórzy lekarze twierdzą, że przez stres doświadczamy większości urazów, niespodziewanych bóli oraz chorób. Stres niszczy nasz organizm od środka i ma wpływ na wiele czynników, które często są niezależne od nas. Warto więc pozbyć się czynnika, który wywołuje stres i spróbować odnaleźć w sobie spokój. Tylko w taki sposób możemy uniknąć wielu problemów zdrowotnych.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy