Reklama

Reklama

Jak nie przytyć w święta?

Świąteczne ucztowanie bez dodatkowych kilogramów? To możliwe. Wystarczy, że będziesz przestrzegać kilku prostych zasad.

Smażona ryba, mączne pierogi, ciasta, likiery i świąteczne czekoladki. A do tego długie godziny spędzone przy kominku, przed telewizorem czy na kanapie. Taka mieszanka, nawet jeśli trwa tylko kilka świątecznych dni, potrafi przynieść owoce w postaci kilku dodatkowych kilogramów. Jednak nie martw się! Jeśli zastosuje się do naszych rad,  po świątecznym łasowaniu nie będzie ani śladu, a sylwestrowa kreacja nadal będzie pasowała na ciebie jak ulał.

Reklama

Uważaj na to co i ile jesz. Jeśli masz ochotę spróbować każdej wigilijnej potrawy, nakładaj sobie malutkie porcje. Nie siadaj głodna do wigilii czy świątecznego obiadu. Jeśli poczujesz wilczy głód, postaraj się poskromić go warzywami i owocami, zamiast zapychać się ciastem. Jeśli sama przygotowujesz świąteczne menu, postaraj się aby znalazło się w nim kilka zdrowszych czy niskokalorycznych potraw, których smakiem będziesz mogła się cieszyć bez wyrzutów sumienia.

Ruszaj się. Zamiast spędzić całe święta przy stole czy przed telewizorem wyjdź na spacer, ulep z dziećmi bałwana, albo wybierz się na sanki. Spalanie kalorii i dobra zabawa gwarantowane.

Uważaj na alkohole. Czerwone wino co prawda poprawia trawienie, ale słodkie likiery czy nalewki są tak samo zabójcze dla figury jak słodkie ciasta. Dodatkowo, alkohol sprzyja odkładaniu się tłuszczu w organizmie. Ostrożnie powinnaś tez podchodzić do słodkich, gazowanych napojów czy soków. Są obficie słodzone więc również dostarczają do organizmu sporo zbędnych kalorii.

Na świąteczne spotkania ubieraj się w obcisłe spodnie i sukienki. Będziesz nie tylko pięknie wyglądać, ale również szybko poczujesz, jeśli przesadzisz z ilością spożywanych smakołyków.

Nie objadaj się przed snem. Ostatni posiłek w ciągu dnia powinien być niskokaloryczny, lekkostrawny i spożyty od 3 godzin przed położeniem się spać.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy