Jak pozbyć się kurzajek? Naturalne sposoby
Kurzajki wiążą się z dyskomfortem i plasują się wśród najczęstszych - nierzadko bardzo wstydliwych dla pacjentów - problemów skórnych. Za ich powstanie odpowiada wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Niestety, zarazić się można nim wyjątkowo łatwo, wystarczy kontakt z osobą, która jest nosicielem HPV. Na kurzajki najbardziej narażone są osoby, u których układ odpornościowy z różnych powodów - na przykład po przebytych schorzeniach i infekcjach - szwankuje. Gdy pojawiają się na ciele, trzeba zastosować odpowiednie leczenie, aby wirus nie przenosił się na inne części ciała oraz osoby, z którymi styka się zarażony. Poza specjalistyczni preparatami dostępnymi w aptece pomogą z pewnością domowe środki, po które sięgały często nasze babcie. Które z nich są najskuteczniejsze? Sprawdźmy.
Ocet jabłkowy ceniony jest za swoje antybakteryjne właściwości. Stymuluje odkażanie ran, wspiera organizm w starciu z wirusami i hamuje ich rozprzestrzenianie się. Często też jest wykorzystywany w walce z kurzajkami. Dzięki zawartym w nim składnikom szybciej znikają. W celach leczniczych na bazie octu jabłkowego trzeba przyrządzić prostą miksturę, czyli połączyć łyżkę octu jabłkowego z z łyżką cytryny, a następnie wmasować ją w miejsce, gdzie pojawiły się kurzajki. Aby zabieg przyniósł pożądane rezultaty, trzeba powtarzać go kilka razy dziennie - aż do momentu zniknięcia zmian chorobowych.
Imbir
W walce z bakteriami i wirusami imbir okazuje się znakomity. Słynie też też ze swoich przeciwzapalnych właściwości. W terapii antykurzajkowej wykorzystywany jest od wieków. Korzeń imbiru należy zetrzeć na tarce, a następnie przygotować z niego okład i zaaplikować na zainfekowaną skórę. Zabieg daje efekty, gdy jest stosowany regularnie. Należy go powtarzać co najmniej trzy razy dziennie, aż do ustąpienia objawów i zmian.
Witamina E nie bez powodu nazywana jest "kapsułką młodości". Doskonale stymuluje do odnowy skórę, sprawia, że staje się bardziej jędrna, hamuje procesy jej starzenia się i przyspiesza regenerację. Okazuje się bardzo pomocna w leczeniu kurzajek. Jeśli pojawiły się na skórze, należy użyć witaminowego preparatu w formie kapsułek - wycisnąć zawartość na skórę i starannie wetrzeć. Kurację należy powtarzać codziennie. (Jedna kapsułka na jedną kurzajkę).
Aloes
Regenerację skóry i walkę z wszelkimi zmianami skórnymi wspiera i przyspiesza znany z właściwości kojących aloes. Wyciśnięty z tej leczniczej rośliny żel pomoże też pozbyć się kurzajek. Wystarczy umieścić go na skórze i delikatnie wmasować. Zabieg należy powtarzać aż do momentu całkowitego zniknięcia kurzajek. Kuracje dają najlepsze rezultaty, gdy żel jest aplikowany na skórę tuż przed pójściem spać - aktywne składniki regenerują skórę przez całą noc.
Cebula nieprzypadkowo nazywana jest "królową warzyw" i w medycynie naturalnej wykorzystuje się ją od wieków. Stanowi bogate źródło witaminy A, witaminy B, witaminy C, wapnia, magnezu, żelaza czy siarki i słynie z unikalnych właściwości. Przeciwutleniacze obecne w cebuli zwalczają wolne rodniki i wykazują silne działanie przeciwzapalne. Tym samym cebula chroni nas przed rozmaitymi chorobami - w tym także miażdżycą i nowotworami - zwiększa gęstość kości i rewelacyjnie odkaża oraz regeneruje naskórek. Jeśli na twojej skórze pojawiły się kurzajki, przygotuj i stosuj kilka razy dziennie okład z soku z cebuli. Ta sprawdzona babcina metoda daje szybkie efekty.