Jak pozbyć się opryszczki domowymi sposobami? Miej z głowy dokuczliwy problem
Opryszka jest dokuczliwą chorobą, której obawy widoczne są zazwyczaj w okolicy ust. Powoduje ją wirus HSV, który pozostaje w ludzkim organizmie do końca życia. Kiedy pozostaje w uśpieniu, jego obecność nie jest w żaden sposób odczuwalna. Gdy zobaczysz na ustach pierwsze pęcherzyki, działaj od razu. W walce z zimnem poradzi sobie aloes lub okład z cebuli czy czosnku.
Opryszczka zwykła, inaczej nazywana jest "febrą" lub "zimnem" i jest chorobą zakaźną, wywołaną przez wirus HSV. Kiedy znajdzie się on w ludzkim organizmie, pozostaje w nim w uśpieniu do końca życia. Czasami choroba ta przebiega bezobjawowo, a w innym wypadku występują niemiłe dolegliwości. Najpowszechniejszym są małe pęcherzyki, które wypełnione są przezroczystym płynem. Z czasem stają się one bolące, a ich dotknięcie może rozsiewać wirusa w inne miejsca. Dopiero po kilku dniach z pęcherzy tworzą się strupki, z których na koniec pozostają małe, czerwone ślady.
Pierwszym z rozwiązań na pozbycie się opryszczki jest wykonanie okładu z cebuli oraz czosnku. W warzywach tych znajdują się bakteriobójcze związki siarki. To pomaga w zmniejszeniu dokuczliwych objawów zima. Wystarczy, że do chorego miejsca przyłożysz kawałek jednego z wymienionych produktów. Potrzymaj przez pięć minut, a następnie chorą skórę przetrzyj delikatnie chusteczką. Możesz też przygotować, a następnie wmasować syrop z cebuli, który jest łatwiejszy w aplikacji.
Aloes zawiera kwas salicylowy, który zmniejsza świąd i ból związany z opryszczką. Ponadto ma on właściwości nawilżające, co pomoże ukoić podrażnioną skórę wokół ust. Wystarczy, że kawałek aloesu przekroisz na pół i przyłożysz do chorobowo zmienionego miejsca na kilka minut. Cały proces gojenia powinien przebiec znacznie szybciej, a dokuczliwe pęcherzyki zniknąć bez śladu!
Chociaż melisa kojarzona jest głównie z właściwościami wyciszającymi, poradzi sobie też z opryszczką. Zioło to ma działanie przeciwwirusowe, a zawarte w nim taniny i kwasy fenolowe, zwalczają wirusa HSV. Zaparz saszetkę melisy i poczekaj, aż ostygnie, następnie nasącz wacik specyfikiem i przyłóż w chore miejsce. Zabieg powtarzaj dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Możesz również kupić w aptece olejek melisowy, który ma takie samo działanie.
Polecamy:
Maść cynkowa - tani i skuteczny hit z apteki
Mało znana substancja. Mleczko pszczele może leczyć Alzheimera