Reklama

Jak pozbyć się pasożytów z organizmu?

Wbrew pozorom choroby pasożytnicze są bardzo często spotykane. Mimo świadomości i edukacji w tej materii okazuje się, że możemy być nosicielami pasożytów i wcale o tym nie wiedzieć. Najczęściej zagnieżdżają się w przewodzie pokarmowym, ale potrafią atakować również nasze organy; zwłaszcza płuca i wątrobę. Są bardzo groźne, ponieważ pozbawiają nas witamin, cukru i hormonów, a ponadto wydzielają trujące toksyny. Jak pozbyć się pasożytów z organizmu? Dowiesz się tego z artykułu.

Jak pasożyty przedostają się do organizmu?

Zarażenie się chorobą pasożytniczą nie jest trudne. Najczęściej dochodzi do niej w wyniku niedostatecznej higieny i naszych niektórych nawyków. Możemy się ich nabawić podczas spożywania niedomytych warzyw i owoców, a niektóre z nich dostają się do organizmu drogą kropelkową albo przez kontakt z niektórymi owadami (np. komarem bądź kleszczem). Pasożyty mogą być przenoszone także w czasie zabawy z domowymi pupilami; są też obecne w przestrzeniach publicznych (toaleta, komunikacja miejska). Szczególnie narażone są dzieci, które bawią się w piaskownicach, a te ostatnie należą do ulubionych miejsc pasożytów.

Reklama

Choroby pasożytnicze zaliczane są do poważnych schorzeń, którym trzeba szybko stawić czoła. Niestety, wykrycie ich obecności w organizmie jest bardzo trudne. Często nie odczuwamy żadnych przykrych dolegliwości. Dopiero po jakimś czasie mogą pojawić się objawy, które zdradzają ich obecność w naszym organizmie. Powracająca wysypka, anemia, nieuzasadniony spadek masy ciała, częste problemy żołądkowe, ogólne osłabienie, rozdrażnienie i obniżony nastrój oraz częste infekcje to sygnały, które powinny nas szczególnie zaniepokoić.

Czytaj także: Wypatruj i zbierz, jak tylko się pojawi. Wzmacnia żyły i wspomaga trawienie

Jak pozbyć się nieproszonych gości z organizmu?

W leczeniu chorób pasożytniczych najczęściej stosuje się leczenie farmakologiczne. Specjaliści przestrzegają, by zabiegu odrobaczania lepiej nie przeprowadzać profilaktycznie oraz zbyt często, ponieważ pasożyty mogą uodparniać się na niektóre leki. Jeśli ich obecność nie spowodowała jeszcze spustoszenia w organizmie, można sięgnąć po metody naturalne, które są równie skuteczne oraz nie powodują skutków ubocznych.

Przyprawy do zadań specjalnych

Nie musimy wydawać fortuny na specjalistyczne środki, by skutecznie pozbyć się pasożytów. Wystarczy sięgnąć po popularne przyprawy, które szybko się z nimi rozprawią. Fenomenalne efekty daje kurkuma, która działa przeciwzapalne. Wystarczy dodać odrobinę tej przyprawy do herbaty (na jedną szklankę jedna łyżeczka) i pić codziennie na czczo, by uzyskać pożądany rezultat. Podobne działanie ma pieprz cayenne rozpuszczony w szklance ciepłej wody. Nie wolno przesadzać z ilością przyprawy - na szklankę wody wystarczy jedynie szczypta. Innym zaś przypadnie do gustu mieszanka wykonana z 10 g goździków i ze 100 g siemienia lnianego: wystarczy oba składniki dobrze zmielić i zjadać codziennie dwie łyżeczki mieszanki. Można je połączyć z jogurtem naturalnym albo ze szklanką wody.

Moc bakalii

Dobrym pomysłem jest również spożywanie bakalii. Już dwie łyżeczki pestek dyni zjadane na co dzień mogą sprawić cuda. Można je łączyć np. ze środkiem przeczyszczającym, który zażywamy po dwóch godzinach. Kuracja jest bezpieczna i nie wywołuje skutków ubocznych. Wszystko dzięki kukurbitacynie, która poraża układ nerwowy pasożytów. Innym cennym składnikiem diety usuwającej nieproszonych gości jest orzech włoski. Zawarte w nich garbniki szybko rozprawiają się z pasożytami. Równie skuteczne działanie ma popularna orzechówka. Stosując ją, szybko zauważysz różnicę.

Polskie specjały

Kiszona kapusta, sok z ogórków kiszonych albo z buraków i czosnek stanowią naturalną obronę przed pasożytami. Spożywanie tych specjałów jest korzystne z punktu widzenia walki z nieproszonymi gośćmi, ale nie tylko - bardzo pozytywnie wpływają na układ pokarmowy oraz zapobiegają kolejnym atakom. Dodatkowo te remedia odtruwają organizm, odbudowują florę bakteryjną i wzmacniają odporność.

Czytaj też: Zagnieżdżają się w mózgu i sterują zachowaniem. Pasożyty chowają się latami

Kluczowa jest dieta

Kuracje, które mają za zadanie usunięcie pasożytów z organizmu, dają wymierne rezultaty. Nie możemy jednak zapominać o odpowiedniej diecie. Dobranie kluczowych produktów jest istotne i w znacznym stopniu ułatwia pozbycia się problemu. Warto wyeliminować z jadłospisu cukier, pszenicę i mleko, a włączyć do niego więcej produktów zawierających duże ilości błonnika pokarmowego. Dodatkowo warto stosować naturalne probiotyki; takie jak kefir oraz jogurt naturalny; odpowiednio nawadniać organizm oraz regularnie się gimnastykować.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy