Jak stosować skórkę arbuza w leczeniu i pielęgnacji skóry?
Niewiele osób wie, że nie tylko miąższ i pestki arbuza są dobre dla naszego zdrowia. Skórkę z arbuza również można wykorzystać. Dziś podzielimy się wiedzą, jak to zrobić.
Maseczka z arbuza aktywnie nawilża skórę. Sprawia, że jest ona gładka. Do przygotowania maseczki należy zdjąć zieloną warstwę skórki arbuza. Następnie zmielić ją do konsystencji gładkiej masy. Powstałą maseczkę nałożyć na twarz i zostawić na 20 minut. Potem zmyć maseczkę zimną wodą.
Jeśli cierpisz na niestrawność i dysbakteriozę, wówczas możesz użyć wywaru ze skórki arbuza. Potrzebować będziesz 100 g zielonej skórki arbuza. Zalej ją litrem wody i gotuj na średnim ogniu przez około pół godziny. Po tym czasie zdejmij wywar z ognia i pozostaw do zaparzenia na dodatkową godzinę. Następnie przecedź wywar. Pij wywar trzy razy dziennie po pół szklanki.
Tradycyjna medycyna zaleca przyjmowanie naparu ze skórki arbuza. Zdejmij zieloną warstwę skorki. Wysusz w suszarce lub piecu w temperaturze 55-60 st C, aż do całkowitej utraty wilgoci. Wysuszoną skórę zmiel na proszek. Dwie łyżki stołowe proszku, zalej 500 ml wody i zostaw do zaparzenia na około godzinę. Po zaparzeniu przecedź napar. Stosuj po 100 g, trzy razy dziennie. Napar zaleca się też osobom, które cierpią na częste bóle żołądka, choroby dróg żółciowych i układu moczowego.