Jak wykorzystać olejek cedrowy do leczenia kataru siennego?
Lato i wiosna sprzyjają nasilaniu się objawów alergicznego kataru siennego, takich jak kichanie, kaszel, łzawienie i zaczerwienienie oczu. Zazwyczaj pierwsze, co robimy, to biegniemy do apteki po antyhistaminowe tabletki na alergię. Mają one niewiele skutków ubocznych, ale żadna chemia nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Okazuje się, że przykre dolegliwości związane z katarem siennym złagodzą przeciwalergiczne właściwości olejku cedrowego. Więcej na ten temat dowiesz się poniżej
Do wanny z ciepłą, ale nie gorącą wodą, dodajmy około 20 kropel olejku cedrowego. Kąpiel powinna trwać do 20 minut. Można ją stosować codziennie nawet przez trzy tygodnie.
W łagodzeniu kataru siennego pomogą także inhalacje z dodatkiem tego leczniczego olejku. Do miski z gorącą wodą dodajmy dwie, trzy krople olejku. Nachylamy się nad miską, nakrywamy głowę grubym ręcznikiem i wdychamy lecznicze opary.
Dobrze jest mieć buteleczkę z olejkiem cedrowym zawsze przy sobie. Gdy tylko dopadną nas objawy kataru siennego, wystarczy odkręcić buteleczkę i przez chwilę wdychać unoszące się znad niej opary.