Reklama

Jak założyć podpaskę na noc? Genialna porada Mamy Ginekolog

Zdarza się, że podczas menstruacji krwawienie jest tak obfite, że podpaska nie wystarcza i przy okazji brudzimy nasze majtki. Problem ten pojawia się szczególnie nocą, gdy podczas naszego spoczynku krew spływa w dół. Jak wobec tego założyć podpaskę na noc w taki sposób, aby zatrzymała całą krew?

Na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów, które zastępują tradycyjne podpaski lub tampony. Możemy korzystać z kubeczków menstruacyjnych, specjalnych majtek wchłaniających krew, jednak wiele z nas pozostaje w tej kwestii tradycjonalistkami i wybiera dobrze znane podpaski. Co jednak w przypadku, gdy okres jest tak obfity, że nocą podpaska przecieka, a spływająca krew brudzi pościel? Mama Ginekolog radzi, w jaki sposób zakładać podpaskę na noc.

Zobacz także: Polki uwielbiają nosić te staniki. Mogą wywoływać raka, cukrzycę i otyłość

Reklama

Mama Ginekolog radzi, jak założyć podpaskę na noc

Tak naprawdę niezależnie od obfitości krwawienia podczas miesiączki nocą jesteśmy narażone na to, że zabrudzimy bieliznę i pościel. Gdy leżymy, krew spływa w dół, nawet jeśli założymy bardziej chłonną podpaskę. Można temu jednak zaradzić, zakładając podpaskę przed spaniem w nieco inny sposób. Swoim trikiem z obserwatorkami podzieliła się Mama Ginekolog, czyli Nicole Sochacki-Wójcicka, która na co dzień w swoich mediach społecznościowych edukuje kobiety w zakresie wiedzy ginekologicznej.

"Chciałabym wam opowiedzieć o tym, jak założyć podpaskę w taki sposób, aby w nocy wam się z niej nie wylewało" - zaczęła swój filmik ginekolożka. W następnej części tłumaczyła, że wiele kobiet chcąc uniknąć nieprzyjemnego wyciekania krwi, zakłada podpaskę bardziej "w głąb", przez co krwią brudzi się przednia część majtek. 

Ginekolożka radzi zatem, aby tylną część podpaski, która znajduje się w okolicach odbytu zagiąć w taki sposób, aby boki przylegały idealnie do pośladków. Dzięki temu spływająca krew zatrzyma się na zagięciach i nie wypłynie, brudząc przy okazji bieliznę i pościel.

Co myślicie o tym pomysłowym sposobie?

***

Zobacz również: 

Urlop menstruacyjny: Fanaberia czy krok naprzód?

Prawdy i mity o miesiączce

"Porozmawiajmy Mamo": Miesiączka - symboliczne przejście? 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mama Ginekolog | okres | menstruacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy