Reklama

Jak zrobić kąpiel z płatków owsianych?

Płatki owsiane są nie tylko zdrowym i pożywnym śniadaniem, ale i świetnie łagodzą wszelkie podrażnienia skóry. Jeżeli cierpisz na egzemę, zapewne rozglądasz się za pozbawionymi konserwantów kosmetykami do pielęgnacji twojej skóry. Płatki owsiane przyniosą ci ukojenie. Złagodzą również inne skórne dolegliwości w przypadku łuszczycy, oparzeń, pęcherzy i poparzeń słonecznych. Zmniejszą podrażnienie i swędzenie skóry w przypadku ospy, odry oraz ugryzień owadów. Przygotuj kąpiel z płatków owianych, a twoja skóra ci za to podziękuje.

Rzeczy, których potrzebujesz

  • 3/4 szklanki płatków owsianych
  • 1/2 szklanki sody oczyszczonej
  • 1/4 szklanki mleka w proszku, dowolne np. kokosowe
  • 10 kropli olejku lawendowego i rumiankowego

W blenderze lub robocie kuchennym zetrzyj płatki owsiane na drobne kawałki. Następnie dodaj sodę oczyszczoną i mleko w proszku. Zetrzyj składniki razem na proszek.

Dodaj również po 10 kropli z olejków lawendowego i rumiankowego. Powstały proszek przesyp do słoika z wieczkiem, zakręć i przechowuj w suchym, ciemnym miejscu.

Napuść wodę do wanny i wsyp ¼ szklanki proszku z owsianki pod bieżącą wodę. Zamieszaj wodę - płatki mogą opaść na dno wanny. Zrelaksuj się w 20 minutowej kąpieli. Po jej zakończeniu skóra będzie ukojona, a świąd ustąpi.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: płatki owsiane właściwości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL