Jakie zioła najlepiej stosować na niedoczynność tarczycy?
Tarczyca to gruczoł układu hormonalnego w kształcie motyla, umiejscowiony w okolicach gardła. Odpowiada za wiele funkcji w organizmie – produkuje hormony regulujące wzrost. Jeśli masz niedoczynność tarczycy, oznacza to, że produkuje za mało hormonów. Ale zanim sięgniesz po tabletki, zobacz jak możesz pomóc swojemu organizmowi w naturalny sposób.
Zwykle, kiedy pada określenie zioło, nie myślimy o morskich glonach. Ale morszczyn pęcherzykowaty, który pewnie nie raz widziałeś podczas spacerów brzegiem plaży, to roślina, której warto przyjrzeć się bliżej, jeśli masz niedoczynność tarczycy. Stosując go z innymi naturalnymi środkami, możesz naprawdę poprawić jakość swojego życia. Jeśli stosowałeś lekarstwa na niedoczynność tarczycy, jest szansa, że dzięki naturalnym suplementom, za jakiś czas będziesz mógł je odstawić.
Zielarze mawiają, że morszczyn jest jak magia dla osób cierpiących na niedoczynność tarczycy. Jeśli będzie przyjmowany wraz z rośliną ashwagandha, tarczyca będzie stymulowana do produkcji większej ilości hormonów. Morszczyn zawiera jod, zatem nie powinien być zażywany przez osoby cierpiące na chorobę Hashimoto.
To jedna z niewielu roślin, którą mogą stosować osoby cierpiące zarówno na niedoczynność, jak i nadczynność tarczycy. Wynika to z faktu, że nie wpływa ona bezpośrednio na gruczoł, ale pomaga lepiej radzić sobie ze stresem i wzmacnia system immunologiczny.
Większość pacjentów skarżących się na tarczycę, ma też problem z nadnerczami. Te osoby szczególnie skorzystają z dobrodziejstw tego suplementu.
Terapia siemieniem jest niezwykle skuteczna przede wszystkim dlatego, że siemię jest bogate w kwasy Omega 3, które wpływają na poprawne funkcjonowanie tarczycy. Dlatego pacjenci z jej niedoczynnością, powinni spożywać albo samo siemię, albo olej lniany.
Wszystko co musisz zrobić, to wziąć łyżeczkę zmielonego siemienia lnianego i połknąć z odrobiną wody. Najlepiej jest to zrobić rano przed śniadaniem. Kolejną opcją jest regularne zażywanie oleju lnianego – tu także wystarczy łyżeczka. Dodatkowo siemię lniane reguluje poziom cholesterolu i rozwiązuje problem z zaparciami.
Oprócz siemienia warto też przyjmować imbir. To roślina, która zawiera potas, magnez i cynk, które w znacznym stopniu poprawiają kondycję tarczycy. Plasterek korzenia imbiru możesz dodawać do herbaty, czy do przygotowywanych dań.