Reklama

Kiedy iść do podologa?

Podolog nie jest zawodem popularnym w Polsce. Mało kto wie, że warto się do niego wybrać, gdy borykamy się z pewnymi dolegliwościami stóp. Jakie problemy ze stopami rozwiąże podolog?

Kim jest podolog?

Podolog nie jest lekarzem, ale może współpracować m.in. z dermatologiem lub chirurgiem. Jest to zawód związany z kosmetologią. Podolog przede wszystkim zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp.

Dbanie o stopy nie powinno odbywać się tylko pod względem estetycznym. Bardzo ważne jest również dbanie o nie pod kątem zdrowotnym. To właśnie zadaniem podologa jest zajmowanie się schorzeniami związanymi ze stopami. 

Można się do niego zwrócić w przypadku zarówno poważnych chorób, jak i mniejszych dolegliwości. Podolog zajmuje się również masażem, profesjonalnym obcinaniem paznokci, a także doradzaniem w kwestii pielęgnacji stóp. 

Reklama

Kiedy wybrać się do podologa?

Przez to, że zawód podologa nie jest za bardzo znany, to niewiele osób wie, z jakimi dolegliwościami się do niego zwrócić.

Na wizytę u podologa można umówić się, jeśli borykamy się m.in. ze zrogowaceniem skóry na stopach, nadmierną potliwością i pękającą skórą pięt. Podolog powinien także rozwiązać problem brzydkiego zapachu oraz infekcji bakteryjnych i grzybiczych. 

Do podologa warto się wybrać, gdy widzimy zmiany na płytce paznokcia. Podolog pomoże, gdy m.in. zwija się ona w rurkę lub gdy występuje zanik płytki paznokciowej.   

Ponadto podologa warto odwiedzić, gdy borykamy się z wrastającymi paznokciami lub zapaleniem wałów paznokciowych. Oprócz tego podolog zajmuje się leczeniem stopy cukrzycowej. 

Czytaj więcej:

Jak zwalczyć jesienną chandrę i zapobiec chorobom?

Lęk przed seksem

Równowaga w życiu, czyli co składa się na dobrostan

Zobacz także:

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy