Reklama

Reklama

Kochamy zażywać leki

Polacy, niestety, dążą do światowej czołówki, jeżeli chodzi o ilość zażywanych medykamentów. Czy to wyjdzie im na zdrowie?

- Warto pomyśleć o tym, żeby zająć się przyczyną choroby, a nie tylko łagodzić czy znieczulać objawy. Jeżeli boli mnie głowa raz na dwa miesiące i zażyję lek przeciwbólowy, to nic takiego się nie stanie. Ale jeżeli zażywam te leki jak cukierki, ma to konsekwencje dla nerek, dla wątroby... Cały organizm ponosi konsekwencje, również przewód pokarmowy. To nie są cukierki, chociaż są dostępne w kiosku. To są środki farmaceutyczne - mówi dietetyk Ewa Koza.

Dietetyczka przestrzega również przed zażywaniem środków przeczyszczających: - Z racji mojego zawodu bardzo często słyszę o uzależnieniu od leków przeczyszczających, które jest dramatyczne w swych konsekwencjach. Jeżeli nieświadomie, bez fachowej pomocy lekarza, stosujemy środki przeczyszczające, nawet tylko zioła, to możemy do tego stopnia rozleniwić przewód pokarmowy, że bez nich nie jest w stanie normalnie funkcjonować. CZYTAJ WIĘCEJ

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: leki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy