Reklama

Korzyści zdrowotne kasztanów!

Kasztanowiec zwyczajny owocuje we wrześniu i w październiku obsypując uliczki parkowe i chodniki zielonymi kolczastymi kulkami, w których znajduje się brązowy, skórzasty owoc. Najczęściej wykorzystywany jest przez dzieci do robienia „kukiełek” z kasztanów, jednak niewiele osób wie, że kasztany mają bardzo dużo zalet. Poniżej znajdziemy kilka niezwykłych korzyści kasztanów.

Przydatne w leczeniu żylaków

Kasztany przydatne są dla osób, które mają problemy z żylakami. Użycie kasztanów zmniejsza ból i likwiduje stan zapalny oraz przynosi znaczną ulgę.

Maść do stosowania zewnętrznego

Właściwości przeciwzapalne mogą się przydać w leczeniu owrzodzeń i odmrożeń. W takich sytuacjach stosowanie maści z kasztanów pomoże w szybszym zagojeniu się naskórka.

Zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry

Flawonoidy występujące w kasztanach, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry. Kosmetyki z dodatkiem kasztanów w naturalny sposób poprawią wygląd naszej skóry oraz pomogą w utrzymaniu zdrowej i pięknej skóry przed dłuższy czas.

Reklama

Zmniejsza obrzęk

Kasztanowiec może być używany do zmniejszenia obrzęków, występujących po urazach lub stłuczeniach. Odpowiedni jest zwłaszcza dla sportowców, którzy bardzo często narażeni są na kontuzje.

Pomocny dla mężczyzn

Związki występujące w kasztanach zwiększają gęstość spermy, co wiąże się z poprawą płodności u mężczyzn. Dzięki tej naturalnej metodzie, organizm nie jest narażony na przyjmowanie kolejnej dawki leków, które zazwyczaj niszczą wątrobę.

Przynosi ulgę w bolesnych skurczach mięśni

Kasztanowiec poprawia ukrwienie i elastyczność naczyń krwionośnych, a tym samym przynosi ulgę w częstych skurczach mięśni. Stosowany np. z magnezem w krótkim czasie likwiduje problem.

Zmniejsza bóle menstruacyjne

Ekstrakt z liści kasztanowca zwyczajnego pomaga kobietom w bolesnym miesiączkowaniu. Dzięki substancjom przeciwbólowym w naturalny sposób pozbędziemy się uciążliwego bólu.

Leczenie hemoroidów

Kasztany mają działanie ściągające i dlatego mogą być stosowane przy leczeniu hemoroidów. Jednak stosowanie maści z kasztanów na hemoroidy powinniśmy skonsultować z lekarzem.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy