Reklama

Reklama

Miesiączki bez bólu

Te dni nie należą do najłatwiejszych. Nie dość, że sama miesiączka jest mało komfortowa, to dodatkowo silny ból w dole brzucha potrafi nieźle uprzykrzyć życie.

Jak uniknąć bólu?

Ból menstruacyjny nie jest zwykle niebezpieczny, ale bywa dokuczliwy. Możesz jednak zadbać o to, by był znacznie mniejszy lub nie dokuczał ci wcale. Już kilka dni przed miesiączką pij dużo wody, by zapobiec odwodnieniu organizmu. W tym czasie potrzebujesz też dużo wapnia i magnezu - pierwszy pierwiastek znajdziesz w zielonych warzywach liściastych, drugi dostarczą ci orzechy i nasiona. Ból doskonale złagodzą też ziołowe napary.

Hormony na smyczy

Koniczyna polna zawiera dużo fitoestrogenów, które działają na organizm tak samo, jak żeński hormon płciowy - estrogen. Napar z jej liści pomoże utrzymać ci właściwy poziom hormonów,

Reklama

co zmniejszy przykre dolegliwości miesiączkowe.

Liście truskawki działają rozkurczowo

Skurcze łagodzone są przez liście truskawek. To owoce bogate w witaminy, minerały, oraz dużą ilość kwasu ellagowego, który zapobiega nowotworom. Garść liści zalej szklanką wrzątku na 15 min.

Pij napar , póki jest ciepły.

Napar odpręży

Krwawnik ma działanie podobne do nospy. Szybko łagodzi bolesne skurcze podczas menstruacji. Napar: jedna łyżka ziela krwawnika na szklankę wrzątku. Po 20 min. przecedź i pij dwa razy dziennie po pół szklanki.

Herbatki ziołowe zmniejszają ból

Działają rozkurczowo na podbrzusze i łagodzą ból. Pij je kilka dni przed spodziewaną miesiączką.

Zmieszaj zioło przywrotnika, stokrotki i kwiatu lipy w proporcjach 2:2:1. Trzy łyżeczki mieszanki zalej 0,5 l wrzątku i odstaw pod przykryciem do zaparzenia na 10 min. Przecedź i pij po filiżance kilka razy dziennie.

Podobnie działa napar z liści maliny. Łyżkę liści zalej filiżanką wrzątku. Odstaw na 15 min. Pij raz dziennie.

Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy