Reklama

Na kobiece dolegliwości: Olej lniany

Menopauza, zaparcia, choroby stawów i układu krążenia – na wszystko pomoże ci to naturalne lekarstwo – olej lniany. Pamiętaj, że olej lniany można stosować tylko na zimno, nie nadaje się do smażenia! Olej lniany traci swe cenne właściwości w cieple. Przechowuj go w lodówce do trzech tygodni od otwarcia butelki.

Dla zdrowego serca i układu krążenia

Jedzenie codziennie od dwóch do sześciu łyżek oleju lnianego pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu i podwyższa ten dobry. Dzięki temu chroni przed miażdżycą naczyń krwionośnych.

Na problemy ze skórą

W przypadku np. egzemy czy suchej skóry, często towarzyszącej menopauzie, codziennie pij na czczo dwie łyżki oleju lnianego. Kuracja powinna trwać 90 dni.

Na stawy

Trzymanie w ustach dwóch łyżeczek oleju lnianego (codziennie przez 20 minut, potem olej wypluj) wypłukuje z organizmu toksyny szkodliwe dla stawów. Stosuj przynajmniej przez trzy tygodnie.

Objawy menopauzy

Uderzenia gorąca, kłopoty ze snem, nerwowość - złagodzisz jedząc 6-8 łyżeczek oleju lnianego dziennie. Najprościej dodać go po prostu do sałatki.

Reklama

Przeciw zaparciom

Po 50. roku życia zwalnia tempo przemiany materii. Kuracja olejem lnianym zastąpi środki na przeczyszczenie. Pij łyżkę oleju lnianego codziennie rano na czczo. To działa też ochronnie na śluzówkę żołądka.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: egzema | menopauza | sucha skóra | stawy | olej lniany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy