Reklama

Napoje odtruwające wątrobę

Wątroba to jeden z najważniejszych narządów, pełniący szereg niezwykle istotnych funkcji organizmu. I choć wątroba ma niezwykłą zdolność do regeneracji, to warto poznać kilka sposób, jak w prosty sposób możemy wspomóc jej pracę.

Wątroba odpowiada m.in. za usuwanie toksyn z organizmu, magazynowanie energii, przekształcanie cukrów i białek w tłuszcze, syntezę białek osocza krwi czy metabolizm bilirubiny. Jest zbudowana z hepatocytów, które potrafią się rozmnażać, dlatego narząd ten nawet po usunięciu połowy swojej masy, ma zdolność do odbudowy do pierwotnej wielkości.

Napoje, które pomogą w odtruciu wątroby

Woda z sokiem z cytryny  - oczyszcza wątrobę za sprawą dużej zawartości witaminy C, ponadto zbawiennie wpływa na cały układ pokarmowy. Do przegotowanej, ostudzonej wody należy wycisnąć sok z połowy cytryny i wypić najlepiej zaraz po przebudzeniu lub przed snem.

Reklama

Napar z rumianku - doskonale poprawia pracę wątroby, łagodząc wydzielanie substancji prozapalnych. Rumianek zbawiennie wpływa na trawienie i drogi żółciowe. Napar z rumianku należy spożywać regularnie przez okres dwóch tygodni.

Czytaj także: Jak picie kawy wpływa na wątrobę?

Sok z buraków - bogaty jest w przeciwutleniacze, które z kolei pomagają w neutralizacji wolnych rodników. Ponadto sok z buraków jest bogatym źródłem witamin, minerałów i błonnika. Sok z buraków można pić rozcieńczając go w wodzie z dodatkiem soku z cytryny. Nie należy go jednak spożywać dłużej niż siedem dni.

Herbata miętowa - poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego, oczyszczając jelita, nerki i wątrobę. Herbatę miętową lub napar z mięty możemy pić codziennie wieczorem nie dłużej jak przez trzy tygodnie.

Warto wiedzieć: Sposób na niedoskonałą wątrobę

Napar z płatków owsianych - potężne źródło błonnika, witamin i minerałów. Doskonale wpływa na pracę wątroby i jelit, poprawiając procesy trawienne. Płatki owsiane należy moczyć w wodzie przez co najmniej 7 godzin. Po tym czasie całość odcedzić, dodać jedną szklankę wody i wszystko dokładnie zmiksować. Dla smaku można dodać niewielką ilość miodu. Taki napój możemy pić trzy razy w tygodniu.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wątroba
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy