Reklama

Reklama

Napoje - to w nich ukryły się zbędne kalorie

Rano kawa z mlekiem, w trakcie dnia jakiś sok, wieczorem piwo lub kieliszek wina. To typowe przyzwyczajenia Polaków. Napoje jednak często pomijane są w trakcie liczenia kalorii - niesłusznie! Od kalorycznych płynów też bowiem można utyć

Woda - to ją można bez ograniczeń pić i na pewno się od niej nie przytyje. To jednak nudne i bez smaku. Za to soki są zdrowe, napoje energetyczne dodają sił, a kawa stawia na nogi. Picie tych płynów to jednak też sposoby, aby przybrać na wadze.

Reklama

Nic dziwnego. Szklanka soku multiwitamina ma 140 kalorii. Tak samo bogate w kalorie są soki śliwkowe i z winogron. Trochę lepiej wygląda sprawa z nektarem z marakui - 115 kalorii, ananasowym - 100 kalorii i jabłkowym 95. Mimo wszystko wypicie litra takiego soku sprawi, że w organizmie znajdzie się dużo zbędnych kalorii. Lepiej zjeść tosta z masłem, który doda na pewno znacznie więcej energii.

Także napoje z obiecującym napisem "light" kryją swoje tajemnice i niekoniecznie mają zero kalorii. Tak samo jak smakowe wody. Kto wypije jej litr, wprowadza do organizmu 160 kalorii. Tylko 15 kalorii więcej chowa się w czterech kurczakach McNuggets w McDonaldzie.

Również kawa może być niebezpieczna, ale tutaj wiele zależy od sposobu jej przyrządzania i dodatków. Czarna, niesłodzona ma zaledwie cztery kalorie na 200 ml. Gdy doda się do kawy mleka ta, ilość kalorii wzrasta do 66. Idąc dalej Caramel Macchiato z bitą śmietaną ma nawet 240 kcal, a lodowy shake kawowy nawet 458 kcal. To jest tyle samo co 100 gramowa porcja pizzy z mozzarellą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje