Reklama

Naturalne kuracje na nadciśnienie, astmę, tarczycę, cholesterol

Terapia lekowa to podstawa leczenia. Jednak warto ją wspomóc, stosując naturalne, dostępne bez recepty preparaty. Taka dodatkowa kuracja nie zastąpi farmaceutyków, ale może wzmocnić organizm.

Nadciśnienie

Szukaj preparatów bez recepty z głogiem. Mogą to być kwiaty lub owoce do zaparzania albo np. cukierki do ssania. W aptekach dostępne są też mieszanki głogu z jemiołą, melisą, kozłkiem lekarskim, zielem serdecznika czy rutą zwyczajną, które dodatkowo uspokajająco wpływają na serce. Zapobiegawczo w nadciśnieniu warto stosować olej lniany i oliwę w codziennym menu (wystarczy łyżka dziennie). Ogranicz sól, przekonaj się do diety z dużą ilością warzyw i ryb. 

Astma

Rób inhalacje z soli fizjologicznej i olejków eterycznych (mentolowy, koprowy, sosnowy). Inhalacje ziołowe można też robić z lepiężnika różowego i korzenia prawoślazu. Suplementuj witaminę D i kwasy omega-3, by zmniejszyć ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych. Potrawy doprawiaj czosnkiem, majerankiem, tymiankiem lub kurkumą (możesz je też zaparzyć - łyżeczka na szklankę i wypić). 

Reklama

Tarczyca

Zaopatrz się w suplementy z jodem (poproś farmaceutę o dawkę na nadczynność lub niedoczynność, w zależności od schorzenia). Przy nadczynności pytaj o morszczyn pęcherzykowaty, lukrecję, pokrzywę, korzeń perzu. Przy niedoczynności - o rdest ptasi, owoc róży i jarzębiny, pokrzywę, korzeń kozłka, lukrecję. Stosuj też olej z wiesiołka. 

Cholesterol

Skrupulatnie pilnuj diety: ogranicz produkty pochodzenia zwierzęcego, białe pieczywo, pełnotłusty nabiał, słodkości. Jedz ryby, stosuj oliwę z oliwek, pamiętaj o błonniku. W aptece szukaj preparatów z karczochem, ostropestem plamistym, korzeniem cykorii, mniszkiem lekarskim, lucerną. Pij zieloną herbatę. 

100 rad
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy