Naturalne sposoby leczenia przeziębienia i grypy
Nie bez powodu naturalne metody leczenia przeziębienia i grypy powracają do łask i robią w ostatnich latach prawdziwą furorę. Szybko, mało inwazyjnie, a przede wszystkim skutecznie łagodzą uporczywe dolegliwości towarzyszące infekcjom. Po jakie specyfiki warto sięgać regularnie i często? Bursztynowa nalewka przyniesie ulgę przy uporczywych bólach migrenowych, napój z suszonej kory wierzbowej zadziała jak aspiryna, kisiel z prawoślazu pomoże na uporczywy kaszel, a syrop z kapusty pozwoli pozbyć się nadmiaru śluzu. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak przygotować naturalne specyfiki samodzielnie w domu.
Nalewka na bazie nieoszlifowanych bursztynów może przynieść ulgę pacjentom zmagającym się z uporczywymi bólami głowy oraz objawami towarzyszącymi grypie oraz przeziębieniom. Samodzielne przygotowanie jej w domu wcale nie jest trudne.
Potrzebne składniki:
50 g nieoszlifowanych, drobnych okruchów bursztynu
1/4 l spirytusu 96-procentowego
Szklana butelka
Sposób przygotowania:
Nieoszlifowane okruchy bursztynu zalej spirytusem; a następnie odstaw w ciepłe miejsce na dziesięć dni. Codziennie potrząsaj butelką. Po około dziesięciu dniach nalewka jest gotowa do spożycia. Nie przelewaj jej do innej butelki. Pamiętaj, że nierozpuszczone kawałki bursztynu cały czas będą uwalniać lecznicze cząsteczki. Jeśli dopadło cię przeziębienie lub grypa albo też doskwierają ci bóle głowy, nacieraj wieczorem nalewką klatkę piersiową, plecy, kolana, czoło.
Potrzebne składniki:
Łyżka stołowej suszonej kory wierzbowej
Szklanka wrzątku
2 łyżeczki soku malinowego
łyżeczka miodu lipowego
Sposób przygotowania:
Suszoną korę wierzbową zalej szklanką wrzątku. Gotuj przez dziesięć minut i odcedź. Do smaku możesz dodać - gdy tylko napój przestygnie - dwie łyżeczki soku malinowego lub łyżeczkę miodu lipowego
Kisielek z prawoślazu na męczący kaszel
Łyżka suszonych korzeni prawoślaz
Szklanka przegotowanej wody
Sposób przygotowania:
Łyżkę stołową suszonych korzeni zalej szklanką przegotowanej, letniej wody, wymieszaj i odstaw na co najmniej trzydzieści minut. Przecedź przez płótno. Pij kilka razy dziennie po jednej-dwie łyżki.
Potrzebne składniki:
Sok z czerwonej kapusty
1/2 szklanki miodu lipowego
Sposób przygotowania:
Szklankę soku z czerwonej kapusty doprowadź do wrzenia. Gdy przestygnie, wymieszaj z 1/2 szklanki miodu lipowego. Pij trzy razy dziennie po łyżce stołowej.
Wzmacniający kwas buraczany
Potrzebne składniki:
1 kg buraków
3 obrane ząbki czosnku
1 łyżeczka cukru
3 soli
3 l przegotowanej, letniej wody
Sposób przygotowania:
Buraki umyj, obierz ze skórki i pokrój w plasterki. W słoju układaj na przemian warstwę buraków i trzy obrane ząbki czosnku. Posyp jedną łyżeczką cukru i trzema łyżeczkami soli. Zalej litry przegotowanej, letniej wody. Naczynie obwiąż gazą i odstaw do ciepła. Po sześciu dniach przecedź kwas do butelki. Trzymaj w chłodzie. Pij pół szklanki dziennie.