Naturalne sposoby na upławy
Upławy waginalne (Leukorrhea) to termin stosowany do opisu wydzieliny z pochwy, która pojawia się w okresie ciąży i później co jakiś czas w cyklu rozwojowym kobiety. Ta przypadłość charakteryzuje się występowaniem lepkiej wydzieliny pochwowej, która może mieć kolor biały, żółtawy bądź zielonkawy. Zazwyczaj upławom nie towarzyszą inne symptomy typu swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie czy ból, choć ich obecność może być sygnałem infekcji dróg rodnych. Upławy mogą powstawać także jako konsekwencja uszkodzenia lub innej traumy pochwy. Jeśli badanie lekarskie nie wskaże na infekcję, jako źródło upławów, wypróbuj następujące domowe sposoby na tę przypadłość.
Dzięki swoim właściwościom przeciwgrzybicznym, zawartości antyutleniaczy i naturalnych antybiotyków, żurawina usuwa bakterie z pochwy. Najlepiej przyjmować ją jako sok – jedna szklanka 2-3 razy dziennie, lub w formie tabletek stosowanych aż do ustąpienia upławów.
Figi redukują upławy poprzez usuwanie toksyn i innych pozostałości procesów wewnętrznych z ciała. Namocz 2-3 suszone figi w szklance wody i pozostaw na noc. Rano wypij powstały płyn na pusty żołądek. Możesz także zmielić i połączyć równe części kory figowca Banyan i figowca pospolitego (dostępne w Internecie) i zalać je dwiema szklankami wody i następnie używać mikstury do płukania pochwy.
Banany mają właściwości regulujące upławy, potrafią także pomóc w problemach trawiennych wywołanych tą przypadłością. Jedz jednego lub dwa przejrzałe banany lub zmieszaj dwie łyżki stołowe soku bananowego i dwie łyżeczki sproszkowanego cukru palmowego dziennie aż do zaniknięcia problemu.
Nasiona kozieradki są szeroko znane jako naturalny wzmacniacz odporności, mogą także poprawić środowisko pH pochwy. Zalej jedną łyżeczkę nasion kozieradki wodą i pozostaw na noc. Następnie odcedź wodę i dodaj do niej pół łyżeczki miodu. Miksturę wypij na pusty żołądek.
Właściwości odkażające octu jabłkowego znajdują swoje zastosowanie także w leczeniu upławów, poprzez zdolność przywracania równowagi pH całego organizmu. Możesz skorzystać z jego dobrodziejstw w leczeniu upławów poprzez przygotowanie płukanki pochwowej. Zmieszaj równe części wytrawnego octu jabłkowego i destylowanej wody. Płucz pochwę 1-2 razy dziennie przez 3-4 dni.
Okra redukuje upławy pochwowe dzięki właściwości polegającej na usuwaniu śluzu z ciała. Wypróbuj tą miksturę stosując ją 3 razy dziennie aż do poprawienia się twojej kondycji:
Potnij 100g okry na małe kawałki i gotuj w około dwóch szklankach wody przez 20 minut. Odcedź nadmiar wody i podziel okrę na 3 równe części. Zjadaj jedną część porcji dwa razy dziennie.
Jak z każdą kuracją, którą stosujesz, dobrze jest omówić ją z lekarzem, aby określić wszystkie ewentualne następstwa. Dotyczy to w szczególności kobiet w ciąży. Należy też pamiętać o ostrożnym stosowaniu płukanek pochwowych; czasem lepiej jest pozwolić pochwie wyczyścić się samej.