Reklama

Naturalne środki, które pomogą w walce z depresją

Co raz więcej osób skarży się, że ma problemy z depresją i jej objawami. Uporczywe napady paniki, lęk, strach, brak snu, wycieńczenie organizmu oraz brak apetytu to normalne objawy początkowego stadium depresji. Obecnie większość depresji pogłębia się z powodu braku serotoniny, hormonu, który jest odpowiedzialny za sen, apetyt, ciśnienie krwi, potrzeby seksualne, agresję czy właśnie zaburzenia depresyjne. Oznacza to, że często sami nie jesteśmy w stanie zapanować nad chorobom, która jest doskonale znana lekarzom i naukowcom od lat! Istnieje wiele ziół, które pomogą załagodzić objawy depresji w naturalny sposób. Oto kilka z nich.

Dziurawiec zwyczajny

Jednym z najbardziej znanych ziół, które rzekomo mają nam pomóc w depresji jest ziele dziurawca (Hypericum perforatum). Zioło to, było przedmiotem wielu dyskusji w ostatnich latach. Chociaż badania dotyczące dziurawca wskazują na jego długie i szerokie zastosowanie w wielu przypadkach. W 2009 roku analiza przeprowadzona przez naukowców wykazała, że ogólnie rzecz biorąc ekstrakt z dziurawca, który był testowany miał zdecydowanie lepsze wyniki od placebo, podobnie skuteczny jak standardowe leki przeciwdepresyjne miał zdecydowanie mniej skutków ubocznych niż standardowe leki przeciwdepresyjne, które przyjmujemy bez konsultacji z lekarzem.

Reklama

Różeniec górski

Mniej znany, ale również ciekawy i pomocny w depresji różeniec górski nazywany jest inaczej Rhodiola lub Rhodiola rosea. Ostatnimi czasy przeprowadzono badania dotyczące działania Rhodioli na osoby cierpiące na depresję. 89 osób, w tym mężczyźni i kobiety, w wieku począwszy od 18-70 lat zostali wybrani z pośród podanych kryteriów i podzielonych na trzy grupy. Jedna grupa otrzymywała 340 mg różeńca górskiego na dzień w dwóch tabletkach, druga grupa zaś otrzymywała 680 mg różańca na dzień w dwóch tabletek, a trzecia otrzymywała dwie tabletki placebo. Obie grupy otrzymujące tabletki z różeńcem, stwierdziły znaczną poprawę oraz zanik pewnych dokuczliwych objawów depresji.

Lawenda i melisa

Dwa piękne zioła jakimi są lawenda i melisa od lat znane są ze swoich cudownych właściwości. Naukowcy stwierdzili, że 600 mg melisy zdecydowanie łagodzi skutki depresji. Dodatkowo badania przeprowadzone przez naukowców na lawendzie potwierdzają drogocenny wpływ lawendy na problemy ze stresem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: depresja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy