Reklama

Naturalny antybiotyk na infekcje pęcherza moczowego

Wiele kobiet boryka się z problemem częstych infekcji dróg moczowych. Zwykle infekcja daje o sobie znać w podobny sposób. Zaczyna się od uczucia pieczenia przy oddawaniu moczu, a po jakimś czasie zaczynasz ciągle "latać" do toalety. Jednak w momencie kiedy znajdziemy się w toalecie, pojawia się problem z oddaniem moczu. Często też próbom towarzyszy straszny ból i pieczenie w okolicy cewki moczowej, które jest trudno wytrzymać. Wiele kobiet cierpi z powodu infekcji tak często, że lekarstwa, najczęściej na bazie furaginy przestają działać.

Według statystyk zapalenie pęcherza moczowego ma co pięta kobieta na świecie. Infekcje są spowodowane przez bakterie E. coli, a za częste infekcje odpowiada również budowa anatomiczna kobiety. Cewka moczowa kobiet ma zaledwie około 5 centymetrów długości, dlatego infekcja bardzo szybko może przedostać się do pęcherza. Oprócz tego cewka moczowa znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie odbytu i pochwy, co dodatkowo ułatwia zadanie drobnoustrojom.

Jeśli w odpowiednio krótkim czasie zareagujemy na rozwój infekcji, możemy dość szybko uporać się z problemem. Ważne jednak, aby działać zdecydowanie, na początek kobietom z infekcją zaleca się pić dużo wody, która wypłucze bakterie z układu moczowego. Oprócz picia dużej ilości wody mineralnej, można śmiało przygotować domowy antybiotyk przeciwko infekcjom dróg moczowych.

Reklama

Składniki potrzebne do przygotowania antybiotyku:

-200 ml oliwy z oliwek

- 250 gram naturalnego miodu

- 250 gram skórki z cytryny

- garść natki pietruszki

Sposób przygotowania:

Natkę pietruszki siekamy drobno i miksujemy w blenderze wraz z innymi składnikami, aż do momentu uzyskania jednolitej mieszaniny. Przelewamy zawartość kubka z blendera do plastikowego pojemnika z przykrywką i wkładamy do lodówki. Codziennie rano na czczo przyjmujemy łyżkę antybiotyku i przepijamy niewielką ilością wody.

Głównym składnikiem domowego antybiotyku jest natka pietruszki, która zawiera dużo witaminy C oraz beta-karotenu. Dodatkowo, garść pietruszki oferuje nam porcję żelaza, witaminy E, kwasu foliowego, magnezu, potasu, wapnia, fosforu, cynku oraz manganu. W połączeniu z naturalnym miodem i skórką z cytryny, możemy chronić cewkę moczową przed inwazją drobnoustrojów. Jeśli jednak nie udało się zapobiec infekcji i stosujesz antybiotyk, aby usunąć bakterie, staraj się unikać picia kawy i herbaty oraz jedzenia czekolady, ponieważ mogą one sprawić, że bakterie w drogach moczowych będą rozwijać się jeszcze szybciej.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy