Reklama

Reklama

Nie daj zatruć sobie życia!

O wpływie toksyn na nasze życie napisano już sporo. Choć walka z nimi z góry wydaje się być przegraną możemy spróbować bronić się na kilka sposobów.

1. Przebywaj w czystych ( ale nie sterylnych!) pomieszczeniach i często jest wietrz, szczególnie w miesiącach zimowych.

2. Unikaj mocno "żrących", silnych detergentów. Jeżeli po wlaniu płynu do wanny Twoje oczy szczypią i łzawią, a żeby się nie udusić musisz uciekać na drugi koniec mieszkania - zmień płyn!

3. Zaprzyjaźnij się z naturalnymi sposobami na czystość i higienę w Twoim domu. Soda oczyszczona doskonale poradzi sobie nawet z mocnymi zabrudzeniami, a jest przecież całkowicie bezpieczna.

Reklama

4. Korzystaj z bogactwa roślin i aromaterapii. W roślinach drzemie ogromna siła, zamiast od razu aplikować sobie silny antybiotyk spróbuj terapii ziołami.

5. Używaj szklanych pojemników do przechowywania żywności. Plastik jest toksyczny, a szklane naczynia posłużą Ci jeszcze przez wiele lat.

6. Regularnie kontroluj stan czystości filtrów od ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji i usuń wszystkie źródła wody, w których może rozwijać się pleśń.

7. Uprawiaj rośliny doniczkowe, które detoksykują powietrze. Paproć lub filodendron dodatkowo absorbują szkodliwe gazy.

8. Używaj jak najwięcej naturalnych kosmetyków - szampony, kremy i dezodoranty mają codzienny kontakt ze skórą, a przez nią momentalnie wnikają do organizmu.

9. Odtruwaj nie tylko środowisko, w którym przebywasz, ale również swój organizm. Głodówki, kilkudniowe diety oparte na piciu soków warzywno - owocowych, detoks wątroby i żołądka to sposoby, by na nowo zyskać energię i zwalczyć chroniczne zmęczenie.

10. Nie bój się powrotu do natury. Zafunduj sobie tygodniowe wakacje na wsi, pij wodę ze studni, kąp się w rzece i szukaj kontaktu z naturą - wrócisz silniejsza, spokojniejsza i zdrowsza!INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje