Reklama

Reklama

Niskie ciśnienie

Dzieci biegają po domu, a ty nie masz siły podnieść się z łóżka? Sprawdź, jak naturalnym sposobem podnieść swoje ciśnienie.

O hipotonii, niedociśnieniu tętniczym, można mówić wtedy, gdy jego wartość nie przekracza 90/60 mm Hg u kobiet i 100/70 mm Hg u mężczyzn.

Reklama

Kawa? Owszem może być doraźnym rozwiązaniem. Jednak, uwaga! Organizm bardzo szybko przyzwyczaja się do kawy i jeśli pijemy ją regularnie, przestaje być skuteczna. Może zarezerwujmy sobie ten napój na wyjątkowe dni, wtedy przyniesie oczekiwany efekt. Oczywiście myślę tu o prawdziwej kawie.

Zdrowa sól?

Gdy dokucza nam niskie ciśnienie możemy je szybko podnieść, zjadając posolonego pomidora. Sól ma bardzo złą prasę. Jednak są sytuacje, w których nie ma sensu się jej wystrzegać. To nie jest trucizna. Oczywiście jak zawsze decyduje dawka. Zaleca się, aby dorosły człowiek nie zjadał jej więcej niż 4-5 gramów na dobę, czyli płaską łyżeczkę.

Wydaje się, że to dużo? Pamiętajmy, że sól jest wszechobecna. Jest najtańszym i dlatego najbardziej powszechnie stosowanym konserwantem. Jest obecna w chlebie, jogurtach, ciastach, ciastkach i ciasteczkach. Jeśli nie zjadasz takich "delicji", odrobina soli  przy niskim ciśnieniu może zdziałać cuda. Ratunkiem jak zawsze okazuje się woda. Tym razem proponuję wypić duszkiem 2 szklanki. Jak twierdzą uczeni, w ten sposób możemy podnieść ciśnienie o 20 mmHg w 20 minut.


Czytaj więcej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje