Reklama

Reklama

Nowoczesne metody leczenia pajączków i żylaków

Zmiany na nogach to nie tylko problem kosmetyczny, ale też zdrowotny. Na szczęście są sposoby, by się ich pozbyć.

Każda z nas chciałaby mieć piękne i zadbane nogi: zwłaszcza teraz, gdy pogoda sprzyja ich odsłanianiu. Dlatego nawet niewielkie pajączki mogą popsuć nam humor. Są one jednak nie tylko defektem kosmetycznym. Zmiany na nogach to ostrzeżenie, że trzeba zadbać o żyły. Często są sygnałem nieprawidłowości w krążeniu krwi lub objawem choroby, np. nadciśnienia. Warto więc pójść do lekarza, który dobierze jeden z nowoczesnych zabiegów. Oto kilka z nich.

Rozszerzone naczynka: Terapia światłem i ciepłem

Kiedy wokół kostek, na udach lub pod kolanami pojawia się sięć poszerzonych, czerwonych lub fioletowych drobnych naczynek - wybierz się do specjalisty flebologa. Lekarz wykona USG dopplerowskie. Badanie wykaże, jak poważne są zmiany, i na tej podstawie dobierze sposób terapii.

Reklama

Leczenie laserowe

Jest najlepsze, gdy chcesz usunąć kilka mniejszych, pojedynczych pajączków. Energia światła laserowego podgrzewa chore naczynie, co prowadzi do jego zamknięcia. Zabieg trwa ok. 30 minut. W miejscu usuniętych naczynek pojawia się lekki obrzęk i zaczerwienienie, które mija po kilku dniach. Koszt: od 300 zł.

Skleroterapia

Likwiduje duże zielonkawe lub fioletowe pajączki. Za pomocą cieniutkich igiełek lekarz wstrzykuje do nich leczniczy preparat. Pod jego wpływem naczynia się sklejają i organizm je wchłania. Od razu po zabiegu trzeba założyć opaskę uciskową i nosić ją przez 2 tygodnie. Koszt: ok. 400 zł.

Radzimy: Nawet jeśli masz tylko kilka pajączków, unikaj opalania się (także w solarium) oraz depilacji gorącym woskiem. Ciepło rozszerza naczynka!

Żylaki: Bezpieczne usuwanie

Nawet przy dużych zmianach nie jest konieczna operacja. Możesz wybrać inne metody, dzięki którym szybciej odzyskasz formę.

Echoskleroterapia

Lekarz wykonuje kilka nakłuć żyły i wprowadza do niej leczniczą substancję w formie pianki. Zabieg kosztuje ok. 500 zł.

Leczenie endowaskularne

Ten typ leczenia, nazywany inaczej wewnątrznaczyniowym, polega na nacięciu żyły oraz wprowadzeniu do niej lasera. Emituje on fale, które powodują zrastanie się naczynia. Niestety, minusem tego zabiegu jest wysoka cena - ok. 3 tys. zł.

Radzimy: Noś rajstopy uciskowe. Podczas chodzenia masują one nogi i wspomagają przepływ krwi. Stopień ucisku (są cztery) powinien dobrać lekarz.

Kojące wyciągi

Niektóre rośliny zawierają naturalne substancje leczące ściany żył. Znajdziemy je w preparatach z apteki, w postaci tabletek do łykania, żeli i kremów do smarowania. Oto najskuteczniejsze i najpopularniejsze z nich.

Z kasztanowca

Uszczelnia naczynia, a także leczy zapalenia żył. Regularnie stosowany zmniejsza odczucie zmęczenia i ciężkości nóg.

Z głogu i miłorzębu

Obie rośliny mają zbawienny wpływ na układ krwionośny; wzmacniają ściany naczyń oraz regulują przepływ krwi.

Diosmina

To substancja pozyskiwana z owoców cytrusowych lub żółtego barwnika - hesperydyny. Preparaty z tym składnikiem bardzo dobrze się wchłaniają i zapobiegają stanom zapalnym żył.

Radzimy: Łykaj kapsułki z witaminą C. Ma działanie uszczelniające i wzmacniające naczynia krwionośne. Jest też przeciwutleniaczem, dlatego zapobiega ich twardnieniu.

Naj
Dowiedz się więcej na temat: nogi | żylaki | leczenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje