Reklama

Obniż ciśnienie naturalnie!

Wystarczy wprowadzić do codziennego jadłospisu kilka produktów, aby odczuć poprawę. Warto spróbować, zanim sięgniesz po leki!

Regulując i kontrolując jego wartości, zmniejszasz ryzyko wystąpienia chorób układu krwionośnego, problemów z nerkami, udaru mózgu czy zawału serca. Zanim jednak zdecydujesz się na leczenie farmakologiczne (które często ma efekty uboczne), spróbuj kilku naturalnych metod - mogą naprawdę pomóc!

1. Jedz surowe migdały

Nie prażone! Są ważnym elementem zdrowej dla serca diety DASH (zbliżonej do śródziemnomorskiej). Dzięki bogactwu kwasów tłuszczowych obniżają cholesterol i ciśnienie krwi oraz zmniejszają stany zapalne w naczyniach krwionośnych.

2. Dodawaj do potraw pieprz cayenne

Rozszerza naczynia krwionośne i poprawia przepływ krwi, co sprawia, że ciśnienie spada. Cayenne uważany jest za najszybciej działający, naturalny środek je obniżający. Jeśli dwie łyżeczki pieprzu wymieszasz z ciepłą wodą i miodem, uzyskasz skuteczne lekarstwo, które zadziała natychmiast.

Reklama

3. Woda kokosowa

Można kupić gotową w większości sklepów. Zawiera wiele niezbędnych dla zdrowia elektrolitów, m.in. sporą dawkę potasu. Dzięki temu właśnie obniża ona ciśnienie.

4. Polub buraki

A jeszcze lepiej - świeżo wyciskany sok. Zawiera mnóstwo substancji, które szybko (i na długo!) rozszerzają naczynia krwionośne. Badania przeprowadzone na zlecenie British Heart Foundation udowodniły znaczący spadek ciśnienia krwi u osób codziennie pijących szklankę soku z buraka.

5. Sięgaj po ziemniaki

Są doskonałym źródłem potasu, który reguluje ciśnienie. Pod tym względem najlepsze są te słodkie, czyli bataty. Podobnie działają też banany.

6. Zrzuć zbędne kilogramy

Nadciśnienie bardzo często towarzyszy nadwadze. W wielu przypadkach wystarczy unormować wagę, by ciśnienie wróciło do normy.

7. Żurawina - na nią uważaj!

Zarówno sok, jak i suszone lub świeże owoce obniżają ciśnienie krwi. Jednak nie jest to metoda dla wszystkich. Powinny jej unikać osoby przyjmujące preparaty z grupy antagonistów wapnia - żurawina może nasilić działanie leków i wywołać gwałtowny, niebezpieczny spadek ciśnienia.

Zobacz również:

#POMAGAMINTERIA

Fundacja Centaurus - największy w Europie azyl dla koni walczy o przetrwanie swoje oraz podopiecznych. Z powodu epidemii COVID z dotacji wycofują się kolejne upadające firmy i tracący pracę darczyńcy. Na to wszystko nakłada się susza, która spowodowała dwukrotny wzrost cen siana. Sytuacja jeszcze nigdy nie była tak dramatyczna. Organizacja walczy o swoje być albo nie być. Pomóż i ocal setki zwierząt od śmierci! Sprawdź szczegóły >>>

Dobry Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: nadciśnienie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy