Reklama

Reklama

Odchudzające afrykańskie mango

Oprah Winfrey otwarcie przyznawała, że nadwaga od lat jest jej problemem. W swoim programie telewizyjnym szukała różnych sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów, jednak wysiłki gwiazdy najczęściej kończyły się niepowodzeniem. W końcu jednak udało jej się zgubić aż 20 kg.


W programie Oprah pojawił się jeden z najpopularniejszych amerykańskich lekarzy - dr Oz. Opowiedział on o afrykańskim mango, najnowszym odkryciu, które ma szansę zrewolucjonizować odchudzanie. To ten owoc postanowiła wypróbować Oprah i dzięki temu wygrała walkę z nadwagą.

Afrykańskie mango przede wszystkim hamuje apetyt i na długo zapewnia uczucie sytości. Pozwala z łatwością wyeliminować z codziennego jadłospisu tłuste potrawy, słodycze, chipsy i innych wrogów szczupłej sylwetki. Wystarczą 4 tygodnie regularnego stosowania preparatów na bazie tego owocu, aby zauważyć pierwsze efekty, co potwierdziły badania kliniczne.

Badanie skuteczności afrykańskiego mango


Reklama

W 2009 roku przeprowadzono w Kamerunie badanie kliniczne mające sprawdzić, czy owoc ten rzeczywiście odchudza. Przez 10 tygodni obserwowano 102 osoby zmagające się z nadwagą. Połowa z nich codziennie przyjmowała 150 mg ekstraktu z nasion afrykańskiego mango, pozostali otrzymywali w tym czasie placebo. Nikt nie wiedział, jaką substancję spożywa, nie zmieniał swojego sposobu odżywiania ani nie zwiększał aktywności fizycznej.

Po zakończeniu badania ponownie zważono jego uczestników. Ci, którzy przyjmowali ekstrakt z afrykańskiego mango, średnio schudli 12,5 kg, pozbyli się 17 cm obwodu w talii, a ilość tkanki tłuszczowej zredukowali o 18,4 proc.. Dzięki temu odkryto, że owoc ten pomaga obniżyć wagę nawet bez ćwiczeń i diety. Jeśli połączy się go ze zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną, efekty mogą okazać się jeszcze lepsze.

Jak schudnąć z afrykańskim mango?

Suplementy z ekstraktem z nasion tego owocu są dostępne również na naszym rynku. Warto jednak zwrócić uwagę na ich skład, aby wybrać ten najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy. Należy poszukiwać ekologicznych, naturalnych składników występujących w skoncentrowanej formie.

INTERIA.PL/Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: afrykańskie mango

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy