Reklama

Olejek z drzewa herbacianego: Doskonały preparat do sprzątania i lek

Liczba zastosowań olejku z drzewa herbacianego może zaskakiwać. Doskonale sprawdzi się jako środek przeciwbakteryjny czy przeciwwirusowy i wyleczy bolące gardło, katar, kaszel czy zapalenie zatok. Ponadto pomoże złagodzić dolegliwości towarzyszące schorzeniom skórnym i złagodzi trądzik, grzybicę czy łupież. Co więcej, idealnie sprawdzi się też w roli środka czyszczącego. Przyjrzyjmy się olejkowi z drzewa herbacianego bliżej, bo naprawdę warto.

Właściwości zdrowotne olejku z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego docenili nie tylko przedstawiciele branży kosmetycznej, ale także znawcy medycy naturalnej. Z uwagi na jego przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe właściwości okazuje się bardzo skuteczny w leczeniu przeziębień i infekcji. Stosowany jako baza do inhalacji ukoi dolegliwości związane z kaszlem, zatkanym nosem czy chorobami gardła. Może też skutecznie pomóc wyleczyć dolegliwości skórne, takie jak grzybica, ospa wietrzna, półpasiec, opryszczka czy zajady. Doskonale zastąpi też preparat do płukania ust, gdyż zwalcza nieświeży oddech, kamień nazębny oraz infekcje jamy ustnej.

Reklama

Uniwersalny środek czyszczący

Wypełnij butelkę ze spryskiwaczem wodą, dodaj do niej 2 łyżeczki olejku z drzewa herbacianego i wymieszaj. Używaj do czyszczenia wszystkich powierzchni.

Olejek herbaciany jako środek na komary i kleszcze

Olejek z drzewa herbacianego jest znany jako doskonały środek na komary. Do dużej butelki ze spryskiwaczem wlej 60 ml olejku zaś resztę uzupełnij wodą. Dokładnie wstrząśnij. Przed użyciem zrób próbę uczuleniową na małej powierzchni skóry.

Nałóż trochę olejku z drzewa herbacianego na kleszcza i na skórę wokół niego. Po krótkim czasie powinien sam odpaść.

Preparat na kurzajki

Nakładaj na kurzajkę po kilka kropel olejku z drzewa herbacianego, rano i wieczorem do czasu, aż kurzajka odpadnie.

Zapalenie dziąseł

Do szklanki z wodą dodaj kilka kropel olejku i wymieszaj. Płucz usta roztworem kilka razy dziennie.

Zapalenie błony śluzowej nosa

Do nawilżacza powietrza dodaj kilka kropel olejku z drzewa herbacianego. Jeśli go nie masz, wówczas zagotuj kilka szklanek wody z kilkoma kropelkami olejku i zrób sobie inhalację.

Ból mięśni i stawów

Wymieszaj olejek z drzewa herbacianego z ulubionym balsamem lub kremem i smaruj nim obolałe miejsca.

Jak stosować olejek herbaciany?

- Olejek herbaciany możesz śmiało wykorzystać do wzbogacania kosmetyków. Wystarczy kilka kropel specyfiku, aby wzmocnić ich działanie.

- Olejek herbaciany idealne zastąpi też tradycyjny przeznaczony do pielęgnacji cery. Można aplikować go na całą twarz, szyję oraz dekolt.

- Olejek herbaciany może pomóc także pozbyć się wyprysków. Jak go zastosować? Nałóż specyfik punktowo na zmienione chorobowo miejsca. Już po kilku dniach kuracji efekty powinny być widoczne gołym okiem.

- Olejek herbaciany stanowi też doskonały dodatek do maseczki sporządzanej na bazie glinki. Jej regularna aplikacja zminimalizuje ryzyko powstawania wyprysków oraz nadmiernej produkcji sebum.

- Olejek herbaciany to również doskonały składnik parówki przeznaczonej na twarz. Kilka kropel specyfiku dodaj do miski z ciepłą wodą. Następnie nachyl nad nią twarz i przykryj głowę ręcznikiem. Już piętnaście minut zabiegu wystarczy, żeby twoja skóra była odświeżona.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy